Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-02-2011, 15:00   #62
Kunzite
 
Reputacja: 1 Kunzite nie jest za bardzo znany
Kapłan Morra

Witam.
Miałem w planach w najbliższej przyszłości zagrać sesje w WHFRP, swego czasu zęby zjadłem na 1ed ale tym razem po długiej przerwie będzie to 2ed. Planowałem grę kapłanem Morra, miałem już ułożoną w głowię postać aż do momentu przeczytania zasad gry kapłanem Morra.
Nie chodzi o sam system działania magii w 2ed bo mi się nawet podoba i dla niektórych kapłanów jest to sensowne ale straciłem całą chęć gry tą postacią która nie posiada prawie żadnych przydatnych czarów. W jaki sposób ci kapłani mają walczyć z nekromantami i ożywieńcami? Chyba rękami, bo system zabrał im możliwość ich niszczenia (pomijam jeden czar "wieczny odpoczynek" bo jest zbyt potężny dla zwykłęgo kapłana, nawet ciężko dla tzw 'wybrańca bożego') Pozostałe czary są równie przydatne dla gracza jak mumifikacja czy możliwość objawienia się komuś we śnie....
W ogóle ciekawe, że kapłani którzy w 1ed mogli zyskiwać więcej 'mocy' tu zostali makabrycznie zdegradowani, bo przy profesji kapłan mogą dopiero rzucać proste, małoznaczące czasy typu błogosławieństwa.
Poza tym mało czarów do domenach danego bóstwa Wam nie przeszkadza? Chyba że wyszedł jakiś dodatek który coś rozwija i daję jakąś szanse na grywalność niektórymi postaciami. Bo dla mnie atrybuty kapłana Morra zostały zrobione pod npc-grabarza lub wróżbite? Podkreślono w 2ed że domeną Morra jest sen, ale jedynie najpotężniejszy czar usypia. A gdzie jakaś pojedyncza lżejsza wersja? SKoro to ma uspokajać żałobników to po co tak mocny i wymagący czar jak trzeba to zrobić z 1 osobą
 
Kunzite jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem