Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-02-2011, 10:35   #65
Witch Elf
 
Witch Elf's Avatar
 
Reputacja: 1 Witch Elf wkrótce będzie znanyWitch Elf wkrótce będzie znanyWitch Elf wkrótce będzie znanyWitch Elf wkrótce będzie znanyWitch Elf wkrótce będzie znanyWitch Elf wkrótce będzie znanyWitch Elf wkrótce będzie znanyWitch Elf wkrótce będzie znanyWitch Elf wkrótce będzie znanyWitch Elf wkrótce będzie znanyWitch Elf wkrótce będzie znany
Przynam, że nie mam pojęcia jak wygląda core book do 2 edycji.
Niemniej Wfrp nie jawi mi się jak świat low-magic. Zawsze byłam wierniejsza temu co znajdowało się w książkach do armii Warhammer Fantasy Battle, a tam magia ma duże znaczenie. Zostawiając jednak bitewniaka, który moim zdaniem jest o wiele sensowniejszy i zawiera więcej historii, opowieści i klimatu sa jeszcze dodatki do Rpga. Wśród nich Realms of Sorcery gdzie mamy cała historyję magii, opisy kolegiów, magię chaosu, lore magii bitewnej, tzw pitty magic. Prócz tych rzeczy i wielu innych są tez infosy o łowcach wiedźm, którzy korzystają z magii. Jak wiemy łowcy są podporządkowani światyniom. Specjalnie wyróznieni zostali wśród łowców egzorcyści, którzy często korzystaja nawet z magii zakazanej.
I na końcu, mamy kapłanów. Znów zwrócę się w stronę systemu bitewnego.
Mordheim-> nieodłączna część Starego Świata. Gdy wybieramy tam ekipę łowców możemy mieć kapłana, który korzysta z 5 czarów kapłańskich.
Z tego co pamiętam akurat jest tam Sigmarita, co nie zmienia faktu, że koleś rzeza aż miło.
Nie wydaje mi sie, żeby trzeba było grać w heroic fantasy. Może już mi się wszystko pomieszało z 40tką ale zdaję się w historii Imperium znalazł się kapłan z wielkim młotem, który przypominał Husa i wzniecił powstanie.
Myślę, że spokojnie można byc i kapłanem "niosącym słowo" i kapłanem, który przyodziewa pełnego blaszaka i walczy dzielnie korzystając z mocy danych przez bóstwo.
 
Witch Elf jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem