Wątek: X Rpg
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-02-2011, 00:11   #9
Michalius
 
Reputacja: 1 Michalius jest na bardzo dobrej drodzeMichalius jest na bardzo dobrej drodzeMichalius jest na bardzo dobrej drodzeMichalius jest na bardzo dobrej drodzeMichalius jest na bardzo dobrej drodzeMichalius jest na bardzo dobrej drodzeMichalius jest na bardzo dobrej drodzeMichalius jest na bardzo dobrej drodze
A tak, czytałem Piknik na Skraju Drogi. I faktycznie, tam się nie tłukli - ale też nie działo się w tej książce nic co by pociągało mnie jako gracza, stąd uznałem że mówimy o bardziej komputerowym stalkerze. Po prostu wyszedłem jednak z założenia że badamy to jako system walki który ma być używany - co było poparte stwierdzeniem, że gracze "lubią sobie poturlać" i faktem że opisałeś tylko system walki (co mogłoby oznaczać że jest to kluczowa część nad którą warto się skupić).
Ale w takim razie ok - jeśli to z założenia miał być system typu "zginąć łatwo", a gracze mają z tego powodu robić raczej wszystko by uniknąć korzystania z niego - to nie ma problemu. Przydałaby się tylko jeszcze jakaś mechanika premiująca zachowania dyskretne - bonus do trafienia z zaskoczenia, jakaś mechanika obezwładniania nie oparta na otwartej walce wręcz aż do krytyka/niezdania testu... Chyba że to wszystko zostawiasz w gestii MG do rozpatrzenia na bierząco bo "zależy od okoliczności i/lub jak ma się teraz potoczyć fabuła". Ale wtedy chyba w ogóle nie byłoby potrzeby pisania systemu walki, więc raczej wykluczam tą możliwość
 
__________________
if (Youre_Happy && You_Know_It)
{
Clap_Your_Hands;
}
Michalius jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem