Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-02-2011, 09:39   #32
JanPolak
 
JanPolak's Avatar
 
Reputacja: 1 JanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemu
Fortel kapitana z blizną udał się aż zanadto. Inacy tak przestraszyli się utraty krążownika, że nie ważyli się poświęcić dla jego ochrony myśliwców. Jakie oddanie dla sprawy musiało kierować pilotami obcych, że bez mrugnięcia okiem wlatywali wprost pod wiązki plazmy? Jak bardzo inni byli od ludzi! Choć czy na pewno? Wszak i my w naszych pieśniach mówimy o śmierci za Ojczyznę i "do krwi ostatniej kropli z żył". Lecz, czy któryś z obecnych tu ludzkich pilotów byłby gotów oddać życie, by kupić trochę więcej czasu niszczycielowi Alfa?

Wkrótce kapitan Redrumov pierwszy złożył daninę krwi, ginąc za Ligę.

- Dowódca niebieskich do Shadowa - głos w radiu przerwał te przemyślenia - Niedobitki wrogiej eskadry skupiają się wokół krążownika.
- Odebrałem, niebieski. To nasza szansa. Walczą w obronie, więc nie będą skakać. Atakujcie w formacji klina. Ja podejdę pod krążownik.

Wśród chaosu kosmicznej bitwy Jones skierował swój myśliwiec w stronę majestatycznego kadłuba głównego statku obcych.

- AM, prześlij na mój wyświetlacz siatkówkowy schemat krążownika z zaznaczonymi słabymi punktami.
- Dobrze, Jon. Zastrzegam, że schematy są niekompletne.

Lawirując pomiędzy wystrzałami, Shadow przeleciał wzdłuż okrętu. Nie odnalazł mostka, pewnie był ukryty pod osobnym pancerzem, bezpieczny przed atakami. Agent wykonał nawrót i tym razem poleciał w stronę głównego działa obcych. Ostrożnie wymierzył i wystrzelił torpedę w wielolufową kolubrynę.

- Jon, odczytuję, że uszkodziliśmy główne uzbrojenie krążownika - usłyszał, oddalając się od statku.
- Dziękuję, AM.
 
__________________
Jestem Polakiem, mam na to papier i cały system zachowań.
JanPolak jest offline