Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31-07-2006, 23:17   #12
Milly
 
Milly's Avatar
 
Reputacja: 1 Milly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputację
Żebyście nie myśleli, że nic nie robię w związku z systemem
Znalazłam kilka fajnych obrazków, ale niestety większość z tego, co można znaleźć na sieci pochodzi z filmu. Film jak dla mnie jest wytworem skandalicznym, totalnie szpecącym samą istotę Nocnego Patrolu, dlatego nie chciałabym się za dużo posiłkować fotosami z niego. Choć trzeba przyznać, że zdjęcia wyrwane z kontekstu filmu, jak i same trailery, są naprawdę klimatyczne. Jednak "Straż Nocna" prawie wcale nie trzyma się fabuły książki (totalne pomieszanie ról, zupełnie zniekształcony obraz większości postaci, szczególnie Ciemnych [Zawulon - największy z żyjących, wielosetletni Ciemny mag o ogromnej potędze - grający na Play Station rozwalił mnie na tyle, że na reszcie filmu po prostu brechtałam bez opamiętania], całkowita zmiana fabuły i po prostu bleh!) dlatego nie chcę, aby ktoś myślał, że ten film ma coś wspólnego z systemem, który chciałabym stworzyć.

Okładka, jak dla mnie, powinna być prosta, a jednocześnie oddająca istotę rzeczy (hmm... okładka do systemu, którego jeszcze nie ma? a co tam, pomarzyć sobie można :P ):


I jeszcze grafika z orginalnej, rosyjskiej okładki książki, przedstawiająca genialną scenę z końcówki pierwszego rozdziału (z którego zrobili cały film, ci genialni rosyjscy filmowcy...)

- czyli niezapomniana bitwa na dachu, gdzie siły Światła i Ciemności starły się ze sobą na całego. Na pierwszym planie wampirzyca, która nareszcie dopadła swoją ofiarę, młodziutkiego maga Igora i dwoje zmiennokształtnych (w świecie Patroli można grać zmiennokształtnym zmieniającym się w dowolnie wybrane zwierzę, nie ograniczamy się tylko do wilczków czy kotków i takich tam). Dalej młodzieniec z rozwianym włosem to chyba Anton, główny bohater książki, ale trudno powiedzieć dokładnie, bo na tym dachu to ich tam dużo było. A na ostatnim planie Zawulon, największy Ciemny mag, do którego mam jakąś dziwną słabość :P

Tutaj możecie obejrzeć bardzo fajnie zrobioną angielską stronkę o książce "Night Watch". Niewiele tam informacji, ale zawsze popatrzeć sobie można
Z kolei tutaj w dziale photo gallery znajdziecie ciekawe fotosy z filmu. Ale nie martwcie się, one tylko wyglądają tak fajnie, cały film jest do niczego
A tutaj coś dla spragnionych większej ilości zdjęć z filmu, zarówno z pierwszej części, jak i z drugiej. Muszę Was jednak zmartwić, bo jak chcecie sobie zobaczyć "Straż Dzienną", to nie odnajdziecie tam totalnie nic wspólnego z książką, prócz imion bohaterów. Twórcy filmu zamiast zrobić coś porządnie z fabułą książki, popuścili wodze fantazji i napisali całkiem inny scenariusz! Matko, za co im tam płacą...

A na zakończenie powiem Wam jeszcze, że pod koniec roku wydawnictwo MAG planuje wydać trzecią część cyklu napisaną przez Łukjanienkę pod tytułem "Patrol o zmroku", opowiadającą już dzieje kilka lat po zakończeniu akcji "Dziennego Patrolu". Poznamy tam między innymi córeczkę naszej ulubionej parki Antona i Swietłany :P Siły obu Patroli będą musiały się połączyć, aby wspólnie rozwikłać poważną zagadkę, która zagraża zarówno Jasnym jak i Ciemnym. Jak myślicie, kogo oddelegowali z Nocnego Patrolu? Oczywiście Antona. Jednak tym razem ze strony Ciemnych do współpracy został wysłany dobrze nam już znany Kostia, Wysoki Wampir, który w poprzednich częściach był raczej odsuwany na bok w fabule. Najciekawsze jest to, że Gesser odkryje przed nami kolejne mroczne tajemnice ze swojej przeszłości i będzie dość mocno wplątany w całą intrygę, co nie będzie rzucać na jego osobę dobrego światła (ja tam zawsze wiedziałam, że ciągnie go do Ciemnych bardziej nawet niż samego Antosia )

Uh, mam nadzieję, że trafię wreszcie wśród userów na kogoś, z kim można podyskutować na temat Patroli i powymieniać jakieś poglądy...
 
Milly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem