Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-02-2011, 19:09   #32
Zapatashura
 
Zapatashura's Avatar
 
Reputacja: 1 Zapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputację
Cytat:
A propo przeładowania świata: czy trzena wszystko wykorzystać? Nie, to tylko propozycje autorów. poza tym w postapokaliptycznym świecie, jakim są Stany Zjednoczone nie funkcjonuje telewizja, radio, a ewentualne gazety, jak znajdzie się jakiś maniak który zechce byc wydawca i ma możliwości, obejmują klientów z niezbyt dużej powierzchni
Co to jest w ogóle za argument? Złota zasada nie jest żadnym argumentem, jest 'widzimisiem'. Twórcy gry tworzą wizję świata, mnie prywatnie nie obchodzi co robi z nią ten, czy inny MG. To podręcznik ma rację, on zawiera to, co jest w świecie gry. A to co jest w świecie gry jest przekombinowane i nie trzyma się na zdrowy rozum kupy. A i opisane jest po łebkach, co mnie zawsze wnerwia w podręcznikach, bo nie po to za nie płacę, bym sam musiał wszystko wymyślać.
W 30 lat po wojnie ludzkość wygląda pi o drzwi jak przed nią- broń jest wszędzie, leki są wszędzie, miasta są pełne ludzi. Nie wiedzieć czemu, bo przecież już dawno ludzkość powinna zostać sprowadzona przez Molocha do małp, ale oczywiście oficjalnym wytłumaczeniem twórców jest 'bo tak'.
Jasne, że to wszystko jest fikcją literacką, ale SF powinno sprawiać pozory prawdopodobieństwa, a Naeura jest szyta grubymi nićmi.

Kompletnie więc nie przemawia do mnie argument 'wywal to co nie pasuje', bo wg mnie prowadzi on w prostej linii do olania całej Neury.

Cytat:
a co do nieszczęsnej mechaniki, to odpowiem w miarę obiektywnie:
jest... skomplikowana.
Skomplikowaną mechanikę, to ma Hero System.
Neuroshima ma ser szwajcarski, a nie mechanikę.
 
Zapatashura jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem