Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-08-2006, 10:07   #14
Milly
 
Milly's Avatar
 
Reputacja: 1 Milly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputację
Jestem w trakcie pisania wstępu do systemu, gdzie m.in. będzie po krótce opisane kim się gra, o co chodzi w samym systemie itp., ale jeszcze nie miałam czasu tego dokończyć. Oczywiście tak jak mówisz gracz może wybrać między dwoma frakcjami: Jasnością i Ciemnością, czyli czymś na kształt dobra i zła (ale to nie jest sztywny podział, bo jak się okaże Jaśni często balansują na bardzo płynnej granicy między dobrem a złem, podobnie jak Ciemni, tylko oni w drugą stronę). Również można wybrać, czy postać należy do Patrolu, czy nie, z tym wiążą się pewne konsekwencje (Patrolowcom więcej wolno, ale jednocześnie są związani masą obowiązków, muszą podporządkować się władzy itp.; z kolei Inni nie należący do Patrolu są "wolni", ale jeśli będą złapani na używaniu magii wobec ludzi, może się to dla nich źle skończyć). Z Ról, jakie można wybrać, dostępne są:
Dla Jasnych: mag, czarodziejka, zmiennokształtni + być może coś jeszcze, ale w tej chwili to są podstawowe Role.
Dla Ciemnych: mag, wiedźma/czarownica (te dwie się czymś różnią, ale jeszcze w tej chwili nie mogę powiedzieć czym dokładnie :P ), wampiry, zmiennokształtni.
Do tego można łączyć niektóre Role, być np. wilkołakiem-magiem (ale to się wiąże z pewnymi niedogodnościami, bo z punktów, które się dostaje, trzeba rozwijać albo umiejętności jednej Roli, albo drugiej, więc taka postać wolniej się rozwija, choć jest potencjalnie silniejsza). Można też wybrać sobie specjalizację w jakimś konkretnym kierunku, np. mag bojowy. Co do zmiennokształtnych - formy mają tylko dwie: ludzką i bojową.
Nie ma chyba systemu, w którym jedna profesja nie byłaby silniejsza od innej. Nie wiem jak to będzie wyglądało z wyważeniem tego wszystkiego, na razie zbieram wszystkie informacje z książek i próbuję usystematyzować cały świat gry, spisać wszystko, co tam występuje, a potem będę się martwić jak to poukładać żeby miało to ręce i nogi. Tak naprawdę, to w tym systemie można TOTALNIE wszystko. Zarówno magowie, jak i wilkołaki czy wampiry są naprawdę potężne. Nie mówię już o wysokich poziomach (poziomów mocy jest 10, przy czym 10 prawie nie różni się od człowieka, ale już tak od 5 można powiedzieć, że naprawdę sporo się potrafi), ale ograniczeniem jest tutaj Wielki Traktat, który zabrania wykorzystywania Mocy. Patrole zostały powołane po to, aby pilnować równowagi i ścigać i karać Innych, którzy wykorzystują Moc lub jej nadużywają (to tak w wielkim skrócie). Tak więc ograniczenia są spore, bo Patrole są rzeczywiście skuteczne i za większą ingerencję można nawet stracić życie.

A jak to będzie wyglądać w praniu? To nawet ja nie mam pojęcia :P
 
Milly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem