Wątek: Zmiany systemu
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-02-2011, 18:55   #24
kymil
 
kymil's Avatar
 
Reputacja: 1 kymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputację
Ja Cie rozumiem Bielon. Też się wychowałem na klasycznym WFRP. Choć grałem w multum innych systemów fantasy. Ale i tak do WFRP wracałem. Dlatego też, żeby nie uczyć się wciąż nowych mechanik gry, postanowiłem zrobić z wfrp klasyczną mechanikę do moich ulubionych systemów rpg: to jest Śródziemia i Wiedźminlandu. I się sprawdziła.

Zresztą słowo klasyczna mechanika nie jest na miejscu, raczej mechanika uniwersalna do systemów "średniowiecznych". Po prostu wfrp znam na pamięć i wielokrotnie testowałem różne rozwiązania własne i innych Mg.

Sam gram praktycznie bez żadnych zmian w oryginalną mechanikę, czyli cechy, profesje i umiejętności te same. Dodałem po prostu potrzebne elementy (profesje, czary, zbroje, umiejętności) w danym świecie i wszystko działa. Z kolei mechanikę zmieniam nie całościowo, lecz poprzez dodanie umiejętności, która ją modyfikuje bądź poprzez dodanie konkretnej zasady, która działa obok już istniejących.
Czyli nie zmieniam oryginału tylko na nim buduje, to co potrzebne.
 

Ostatnio edytowane przez kymil : 26-02-2011 o 18:59.
kymil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem