Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-03-2011, 22:20   #5
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Przeciwko Świeżakom nic nie mam.

Jedyne co mogę zasugerować to to, że: ponieważ będę brał przy wyborze kart "dotychczasowe osiągnięcia" na forum i styl pisania to w przypadku Świeżaka przyda się element dodatkowy znaczy historia postaci czy opis dowolnego wydarzenia z życia postaci. To pozwoli mi się zorientować w umiejętnościach pisarskich "delikwenta".

EDIT:

To się nazywa skleroza, ale - szczerze wolę zapomnieć tym, że kupiłem piwo, niż je rozlać przy piciu...

Z pytań wynikło:


Państwo wybierający Agentów muszą się przypisać do jakiejś Agencji wywiadowczej / rządowej czy międzynarodowej. Podwójni Agencji przypisują się do dwu (i raczej nie po tej samej stronie barykady ).

Nie będę się specjalnie czepiał o rzetelność informacji - tylko jak mi ktoś wyskoczy z jakąś fikcyjną agencją to poproszę opis co to za "cudo" i jak zostało zaplątane w operację "Czarna Karta". Można puścić wodze fantazji byle nie pogalopować za daleko (Agencja Zasiedlania Marsa z siedzibą na Księżycu nie przejdzie )


Specjalizacja:

Abyśmy mieli jasność. Zakładam, że specjalizacja jest bardzo, ale bardzo ogólna. Przykład: broń palna, informatyka, materiały wybuchowe, chemia, biologia, medycyna, prowadzenie pojazdów, negocjacje, aktorstwo, etc, etc, etc. Specjalizacja to ileś lat uczenia się danego działu. To duże uproszczenie, ale nie widzę sensu mocnego zagłębiania się w temat, bo:

Specjalizacje będą miały znaczenie w sytuacjach kaskaderskich (ex. przeskok pomiędzy jadącymi pojazdami; próba włamania do systemu bankowego, rozbrajanie ładunku wybuchowego).

Każda z postaci ma jakiś startowy poziom umiejętności. Który wystarcza do bycia "wyszkolonym agentem" ("zajefajnym cywilem"). Przykładowo więc potrafi używać broni bez problemu trafiając w ruchomy cel. Ale strzelanie z lecącego helikoptera w jadący samochód to już sorry - albo mamy te 35% max, albo biegaliśmy po poligonach z wszystkim co się nadawało do strzelania...

Przykładowo: "Broń palna" obejmuje zasadniczo wszystkie rodzaje broni (bez kar za używanie czegoś nietypowego). Po prostu postać spędziła ileś set godzin na strzelnicy strzelając ze wszystkiego co się dało i na jakich dystansach się dało. Po prostu umie dopasować swoje odruchy i sposób celowania do konkretnej broni i sytuacji. Ma - oczywiście - jakąś ulubioną broń / rodzaj broni, ale strzela ze wszystkiego i w każdych warunkach.

Specjalizacja jest typowym koksem - niewielu jest tak dobrych w tej dziedzinie jak postać.
 

Ostatnio edytowane przez Kerm : 13-03-2011 o 19:09. Powód: Post pod postem
Aschaar jest offline