Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-08-2006, 09:12   #5
teryniusz
 
Reputacja: 1 teryniusz ma wyłączoną reputację
Według mnie Warhammer dzięki swojemu systemowi profesji wydaje się być atrakcyjniejszy dla graczy. Jak się ma tak duży wybór i takie pole do popisu, to miło tworzy się postać.
Minusem jest znowuż mały wybór broni i zbroi. Chodzi mi o ich parametry, bo choć w 2ed trochę się to poprawiło, to nadal bronie i zbroje między sobą niewiele się różnią. Pomijając całą zawiłość systemu ten motyw akurat bardzo podobał mi się w Kryształach Czasu.
Co do relizmu w Warhammerze to nie będę się wypowiadał. Żaden system nie jest wystarczająco realistyczny by oddać rzeczywistość... i dobrze. Ważne, żeby mistrz gry panował nad wszystkim, a mechanika ma mu tylko pomagać. I ważne jest, żeby była ona prosta i łatwa do zapamiętania.
Z rozwojem porfesji jednak też nie jest tak cudownie, bo narzuca on zdobywanie nowych zawodów i sprzętu do ich wykonywania, co niejednokrotnie jest w czasie gry dosyć sztuczne. Jak ktoś gra łowcą nagród to na dobrą sprawę mógłby nim grać dalej... Ale gracz przechodzi na łowcę wampirów, bo ma nowe rozwinięcia i umiejętności. A, że nie bardzo chce mieć coś wspólnego z wampirami to inna sprawa. Myślę, że nad tym możnaby pomyśleć, zawody powinny wnosić tylko nowe umiejętności i zdolności.
Mógłbym dużo krytykować i chwalić Warhammera. Mimo wszystko gram w niego bo odczuwam wielki sentyment do Starego Świata. Mimo iż mroczny, jest elastyczni i każdą przygodę da się w nim poprowadzić, nawet Heroes Fantasy (choć niektórzy uważają to za profanację Młotka).
 
__________________
TERYNIUSZ
=======
teryniusz@o2.pl
teryniusz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem