Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-03-2011, 19:00   #29
Erissa
 
Erissa's Avatar
 
Reputacja: 1 Erissa ma wspaniałą reputacjęErissa ma wspaniałą reputacjęErissa ma wspaniałą reputacjęErissa ma wspaniałą reputacjęErissa ma wspaniałą reputacjęErissa ma wspaniałą reputacjęErissa ma wspaniałą reputacjęErissa ma wspaniałą reputacjęErissa ma wspaniałą reputacjęErissa ma wspaniałą reputacjęErissa ma wspaniałą reputację
Stała i patrzyła w puste, nie wyrażające nic oczy ojca. Stała i patrzyła, bo tylko tyle mogła zrobić. Widziała, że ojciec nie powie nic, tak jej się przynajmniej zdawało. Z całych sił powstrzymywała się by nie wyjść z tego pomieszczenia, udać, że to wszystko zły sen. Z każdym słowem Isengrima jej niepokój wzrastał, nasłuchiwała ciągle tylko kroków przed drzwiami, miała nadzieję, że lada chwila przyprowadzą Otto. Gdy do jej uszu dotarł bełkotliwy śpiew uśmiechnęła się do siebie z triumfem. Drzwi się otworzyły, zobaczyła wtedy tylko, że mina Gabriela zbledła, twarz stężała, czyżby on też poznał przyprowadzonego mężczyznę? Gdy podszedł do niego i uderzył go prętem miała już pewność, on także miał z nim na pieńku. Zbliżyła się tylko do „kultysty” i ujmując go dłonią pod brodę uniosła jego twarz:
- Witam Herr Otto – popatrzyła na niego hardo – Witaj pomiocie chaosu, witaj w miejscu, gdzie koszmar to dziecinna igraszka – zdjęła rękawice i zdzieliła go nimi w twarz
Mężczyzna zachowywał się dziwnie, jakby był mocno pijany, nawet nie zareagował na cios, Elyn usłyszała wtedy słowa Isengrima grożącego jej ojcu, wywróciła oczami i odwróciła się do niego:
- Is, kochanie, przestań ględzić, bo flaki mi się przewalają – powiedziała ze słodkim uśmieszkiem – I odpowiedz mi na jedno pytanie skarbie, dlaczego wszyscy dookoła mają słuchać tylko ciebie, o wszechmogący i potężny? – nie spuszczała go z oczu
Pod pozorem spokoju ukrywała złość, furię, ale wiedziała, że to już nie potrwa długo, pewna koncepcja, która w tamtej chwili narodziła się w jej głowie sprawiła, że na jej twarzy pojawił się dziwny grymas; ni to uśmiech wyższości, ni wyraz pogardy.
 
__________________
"Wczoraj wieczór myślałem o ratowaniu świata. Dziś rano o ratowaniu ludzkości. Ale cóż, trzeba mierzyć siły na zamiary. I ratować to, co można."
A. Sapkowski
Erissa jest offline