Wątek: Dragon Age 2
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-03-2011, 12:21   #2
Qumi
 
Qumi's Avatar
 
Reputacja: 1 Qumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetny
A dla mnie gra jest średnia, co zresztą pokazują oceny graczy, nie portali, które oscylują wokół 5-6.

Kilka moich uwag:

1. Walka jest chaotyczna, nieskoordynowana, kamera wkurzająca, nie zawsze można zaznaczyć przeciwnika przez kamerę, brak "strategicznego" trybu widzenia bardzo utrudnia grę. Przeciwnicy nie są zbyt inteligentni. Ostatnio walczyłem z Wysokim Smokiem i... było to po prostu nużące. Jedyne wyzwanie to duża ilość życia i twardy pancerz przez który walka trwała zdecydowania zbyt długo. W Dragon Age dużo lepiej wyglądały walki moim zdaniem. No i zdecydowanie za dużo krwi, latających twarzy i Bóg jeszcze wie co po zwykłym uderzeniu mieczem...

2. Grafika jest średnia ot tyle. Ale tym co najbardziej mnie irytuje to... lokacje :/ Poza tymi głównymi jak Kirkwall wszystko jest takie samo. Wchodzi do jednego domu - byłeś we wszystkich, wchodzisz do jednej jaskini - byłeś we wszystkich, wchodzisz do jednych podziemi - byłeś we wszystkich. Lokacje gdzie najwięcej questów wypełniasz są po prostu identyczne. Układ jest taki sam, tylko wystrój się zmienia i niektórych drzwi nie można otworzyć. Jak na taką grę, tak długo robioną i z taką pompą to bardzo kiepsko.

3. Umiejętności i Czary - całkiem nieźle, choć mniej tego wszystkiego. Brakuje wielu czarów i specjalizacji, specjalizacje maga są w większości do bani... Bardziej mi się jednak podobał stary system. Jedyne co fajne to to, że bohaterowie fabularni mają własne unikalne drzewka umiejętności i to jest bardzo dobry pomysł, jednak "ulepszanie" czarów czy zdolności jest jednak chybione. Tracisz tylko punkty umiejętności, które mógłbyś spożytkować na nowe czary.

4. Craft - beznadzieja. Nic dodać, nic ująć. Tylko w mieście u rzemieślników porozbijanych po różnych lokacjach, czas wczytywania i bieganie po mieście zdecydowanie zniechęca. Mniej też surowców można znaleźć i się nie odnawiają.

5. Fabuła - jest super, bardzo mi się podoba, zobaczymy jak się rozwinie

6. Zadania - w większości powtarzalne, znajdź, zabij, wróć.

7. Zabij - w grze sporo się walczyć i są to w większości walki nużące. Zabijasz pierwszą grupę i wkurza cię fakt, że zawsze, a to zawsze są conajmniej 2 fale wrogów. Tracisz czas, bo przeciwnicy nie są zbyt silni tylko mają dużo życia i zbroi przez co zabijanie ich jest po prostu stratą czasu. A walki jest sporo, wszędzie i naprawdę irytuje ten mnie fakt. Nie mogę najprostszego zadania zrobić bez walki. Brak tym walkom dynamiki jak na ironię, są nudne.

8. Bohaterowie niezależni - fajne dialogi wewnętrzne ale... zagadać do nich tak porządnie można tylko gdy ma się do nich questa. Nie można od tak przyjść do domu Merill i pogadać, wypytać o przeszłość czy poflirtować. Nie... trzeba czekać na głupiego questa. Czas oczekiwania na takie questy jest niestety dość duży :/

9. Dialogi - mogą być, nic nadzwyczajnego, ale... opcja "żartowna" jest czasami tak kiepska, że zastanawiam się czy oni tam mają w ogóle poczucie humoru...

10. Zaklęcia - nie ma już starych synergii i łączenia efektów. Zamrażając nie rozwalisz na kawałki kamienną pięścią, nie ma chyba już nawet zaklęcia śliskości czy czegoś. Do tego dopiero jak podładujesz dodatkowymi punktami czary to otrzymasz efekt mniej więcej równy staremu z Dragon Age 1.

Edit: Recenzje znajomego:

 

Ostatnio edytowane przez Qumi : 14-03-2011 o 12:27.
Qumi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem