Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-08-2006, 15:21   #45
Kutak
 
Kutak's Avatar
 
Reputacja: 1 Kutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwu
Trumna znikała wszystkim pozostałym w świątyni z oczu. Razem z nią odchodził też Leonardo, szedł krok za krokiem ku niebiosom, ku pustce, w której miał być zawieszony już na zawsze. Nawet najtwardsi mężczyźni uronili skromną łezkę, kobiety płakały jak to zwykle na pogrzebach. Odszedł człowiek nie z tych czasów, o wiele przewyższający lata swoją myślą...
- Wspaniały Medyceuszu, jakże przykro mi, iż nie umiem odpowiedzieć na pańskie i zapewne pana przyjaciela pytanie...- rzekł, kłaniając się dość pokornie inkwizytor, słysząc pytanie o losy Carnotto- Losy tego poczciwego człeka są mi nieznane i póki co wydają się Świętemu Officjum zupełnie zbędne. Jeżeli zaś ciekawość mocno odciska się na pańskim sercu, radzę odwiedzić dwór Leonarda, porozmawiać z jego dalszą służbą... Lecz o tym rozmawiać oficjalnie nie mogę.- urwał nagle inkwizytor, jakby zorientował się, iż powiedział trochę za dużo.

[user=2246] Niektórzy mędrcy mawiają, iż kobiece oko zobaczy więcej niż najlepszy męski zwiadowca. Ktoś stał we wrotach, co jakiś czas zerkając do środka. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie jego strój... Ubrudzony strój jeździecki, kapelusz naciągnięty na tyle, iż widać tylko obfity zarost jegomościa... Wygląda dość dziwnie... [/user]
 
__________________
Kutak - to brzmi dumnie.
Kutak jest offline