Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-03-2011, 06:46   #119
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Myślę, że możemy po prostu używać rank jakie pamiętamy lub są nam potrzebne (byle z sensem). Dlaczego:

- po pierwsze - postacie serialowe są już historyczne, w większości już nawet nieżyjące (Picard miałby teraz jakieś... 300 lat?); więc w okresie "po serialu" mogło stać się wiele.
- po drugie - Federacja cały czas się rozrasta. Pojawiają się nowi uczestnicy i stopnie we Flocie na pewno są płynne, jeżeli idzie o określenia słowne. Lt. commander "ludzki" nie jest niczym szczególnym, ale u Romulan ten sam tytuł nosi osobnik dowodzący grupą statków. Pojawiają się również specjaliści noszący formalne tytuły, a nie będący oficerami senso stricte (ex. Kosinsky)
- po trzecie - przynajmniej mnie - logiczne wydaje się nadawanie uprawnień, niekoniecznie odpowiadających tytułom. A to powoduje, że porucznik porucznikowi nie równy.
- po czawarte - nawet jakby Riker był Admirałem Floty, to i tak jest daleko stąd... (czyli jego ranga nie ma znaczenia, chyba, ze chcecie się pokłócić o to kiedy awansował i czy w ogóle)


Celowo akcja dzieje się w innym oknie czasowym niż seriale czy filmy - przez to wiele rzeczy jest pozostawione Graczom i ten świat można sobie kształtować nie koniecznie konsultując każde zdanie z Memory Station Alpha czy Beta.
 
Aschaar jest offline