Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-03-2011, 22:52   #16
Kivan
 
Kivan's Avatar
 
Reputacja: 1 Kivan wkrótce będzie znanyKivan wkrótce będzie znanyKivan wkrótce będzie znanyKivan wkrótce będzie znanyKivan wkrótce będzie znanyKivan wkrótce będzie znanyKivan wkrótce będzie znanyKivan wkrótce będzie znanyKivan wkrótce będzie znanyKivan wkrótce będzie znanyKivan wkrótce będzie znany
Cytat:
Ja właśnie dokładnie to napisałam: że oglądanie filmów i szybka jazda to dla mnie jeden rodzaj strachu
To mój błąd w taki razie, chyba będę musiał poćwiczyć trochę czytanie ze zrozumieniem.

Ale co do tego, że to ten sam rodzaj strachu to bym się nie zgodził jednak. Zastanowiłem się przez chwilę nad tym i doszedłem do wniosku takiego (oczywiście pewnie to będzie oczywista oczywistość):

Ze strachem w filmach, książkach to jest tak, że raczej nie boimy się tego co widzimy na ekranie/czytamy na kartce bo jest to raczej strach nierzeczywisty, gdyż siedzimy sobie w ciepłym domku. To jest tak jak z tym gdy człowiek wie za dużo o jakiejś chorobie i zaraz widzi u siebie wszystkie objawy, tak samo po obejrzeniu filmu zaraz każde skrzypnięcie zaczyna zwiastować coś złego - tak jakby się na chwilę zatarła granica między tym co na ekranie, a u nas.

Ze strachem na żywo jest natomiast inna bajka. Nie boimy się samych czynów (bo gdybyś np. wiedział/a że wsiądziesz do auta, wciśniesz gaz do dechy, przejedziesz się po najbardziej tłocznych ulicach miasta i nic ci się nie stanie to byś się nie bał, dobrym przykładem też jest rosyjska ruletka, gdybyś wiedział, że komora jest pusta bez wahania nacisną być spust), tylko ich konsekwencji.
 

Ostatnio edytowane przez Kivan : 31-03-2011 o 15:53.
Kivan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem