Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-08-2006, 00:05   #12
ZauraK
 
ZauraK's Avatar
 
Reputacja: 1 ZauraK ma z czego być dumnyZauraK ma z czego być dumnyZauraK ma z czego być dumnyZauraK ma z czego być dumnyZauraK ma z czego być dumnyZauraK ma z czego być dumnyZauraK ma z czego być dumnyZauraK ma z czego być dumnyZauraK ma z czego być dumnyZauraK ma z czego być dumnyZauraK ma z czego być dumny
Apropo niziołków:
N - niziołek/niziołki
L - Człowiek/ludzie
# - łódka

Będzie to tak.
1) 2N,2L #---- NULL
2) 2L ----# 2N
3) 2L,1N #---- 1N
4) 1L,1N ----# 1N,1L
5) 1L,2N #---- 1L
6) 1L ----# 1L, 2N
7) 1L,1N #---- 1L,1N
8) 1N ----# 2L, 1N
9) 2N #---- 2L
10) NULL ---- 2L,2N


Co do 'mojej' zagadki:
Szczerze wątpię, aby ktoś odgadł. Zagadka ta była wpleciona w opowieść MG. Otrzymałem ją w postaci listu napisanego do jednego z przemytników (którego niestety musiałem ukatrupić).
Niezbędna wiedza dopiero miała nadejść, znaczy miałem sobie poszukać.
-----
List znalazłem przy ciele bandziora w jakiejś jaskini w górach. Z jaskini prowadził magiczny tunel rzeczny do Miasta oddalonego 'normalnie' o jakieś 2-3 dni drogi pieszej. Tunelem wyszło w godzinach (wniosek że pewnie w tym mieście trzeba szukać). A dalej zwiedzanie miasta.

...
Zaznaczyć muszę że system był niejako autorski i miary różniły się znacznie od powszechnie funkcjonujących. Misiąc był jakiś zimowy, niepamiętam dokładnie.
Nazwa miasta niebyła związana z zagadką (Patrikhaus - miasto krasnoludów całkowicie pod ziemią jakieś jaskinie, dosyć samodzielna metropolia handlu w królestwie). W mieście odnalazłem kilku jednonogich wartych zainteresowania: Bogacza z rezydencji, właściciela gospody "Chłodna Stal" i gnoma-kowala. Miejscem okazała się gospoda i dalej już tylko kilka wyliczeń.
 
__________________
ZauraK
ZauraK jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem