Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-04-2011, 13:12   #16
Cohen
 
Cohen's Avatar
 
Reputacja: 1 Cohen ma wspaniałą reputacjęCohen ma wspaniałą reputacjęCohen ma wspaniałą reputacjęCohen ma wspaniałą reputacjęCohen ma wspaniałą reputacjęCohen ma wspaniałą reputacjęCohen ma wspaniałą reputacjęCohen ma wspaniałą reputacjęCohen ma wspaniałą reputacjęCohen ma wspaniałą reputacjęCohen ma wspaniałą reputację
Anonim, generalnie reprezentujesz najgorszy i najbardziej szkodliwy pogląd - martyrologiczno-mistyczną megalomanię narodową z poczuciem dziejowej misji i wyjątkowości Polaków - co przyczyniło się tylko i wyłącznie do, za przeproszeniem, dziejowego wpierdolu jaki dostał nasz kraj i po którym, nie oszukujmy się, już się nie podniesiemy.
Że najważniejsze jest jakieś absurdalne 'moralne zwycięstwo', którym już od wieków się pocieszamy, a jest jakąś masochistyczną satysfakcją z ponoszonych klęsk.
Jesteśmy chyba jedynym krajem i społeczeństwem, w którym celebruje się i stawia na piedestał kosmiczne porażki, a nie narodowe zwycięstwa.

Cytat:
O zwycięstwie ducha?
Lol. I co dało to niby-zwycięstwo? Poza martyrologicznym festynem?

Cytat:
Mam powtórzyć tekst o tym, że są sprawy conajmniej równie ważne, a i ważniejsze niż zachowanie życia?
Poświęcenie życia w imię ideałów to co innego niż bezcelowe masowe samobójstwo.
Swoją drogą u taka moja uwaga - ciekawe ilu z powstańców myślało jak ty? A ilu po prostu chciało zabijać Niemców z zemsty? Tworzenie obrazu powstańca-rycerza bez skazy ni zmazy jest wg mnie 'nieco' na wyrost i nie do końca zgodne z prwadą.

Cytat:
A może mam dezauwać zabawne twierdzenie "sowieci nie boją się niczego"?
Bardzo proszę.

Cytat:
Albo może mam tłumaczyć szczegóły odnoszące się do szerokopojętej władzy ludowej?
Jakie szczegóły i w jakim celu? Polskiej czy radzieckiej?

Cytat:
No i to "skalkulowane działanie" zabrzmiało jakby to był jakiś komputer, a nie ludzie na różnych stanowiskach, którzy konkurowali ze sobą.
Ludzie stojący na czele narodu nie mają prawa do przedkładania partykularnych interesów ponad dobro kraju. A jeśli nie są w stanie, powinni mieć na tyle przyzwoitości, by ustąpić.

Cytat:
Że nic nie jest takie proste jak to przedstawiłeś? I że pewnie zaraz napiszesz, że tamta moja wypowiedź też była prostym przedstawieniem? Ech.
No i co w związku z tym? To internetowe forum, więc nie ma co publikować dysertacji.

Cytat:
Nie mówiąc już o tym, że trzeba żyć tak, żeby do samego końca móc sobie patrzeć w oczy w lustrze.
Jeśli żeby patrzeć na siebie w lustrze musisz wymordować pobratymców w imię idei i źle pojętych wartości, to mam nadzieję, że wyłączysz się z puli genowej ludzkości. Sorry, ale takie poglądy zawsze prowadzą tylko do jednego - krwawej dyktatury, gdzie morduje się za nieprawomyślność i myślozbrodnie.

Cytat:
A skoro nie wydałbyś nakazu walki z o wiele silniejszym wrogiem to tym samym przekreślasz sens istnienia jakiejkolwiek partyzantki kiedykolwiek.
Partyzantka to nie szturm nieuzbrojonych dzieciaków na żołnierzy z karabinami maszynowymi.
Zresztą jeśli dla ciebie powstane to była partyzantka, to nie mamy o czym rozmawiać.

Cytat:
To co widzisz jako klęski ja widzę jako zwycięstwo. Bo to wszystko co nas otacza to nic. Siła militarna? Odbuduje się. Budynki? Odbuduje się. Ludzie? Walczyli za Polskę, czy właśnie to nie jest ich zwycięstwo, że naprawdę odmienili świat? Napisałeś zniszczenie inteligencji i najbardziej oddanych patriotów, ale czyż właśnie Powstanie Warszawskie nie stworzyło inteligencji i najbardziej oddanych patriotów?
Infrastrukturę się odbuduje, tak czy inaczej - całej warstwy społecznej nie odtworzysz. Nie mówiąc o tym, że nie było komu, ani nie było warunków.
Powstanie stworzyło zaś jedynie współczesną szopkę kiczopatriotyczną, taki chocholi taniec.

Cytat:
Co mieliśmy powiedzieć tym dzieciom? Co mieliśmy powiedzieć zamordowanym przez zwierzęta w ludzkich skórach? Co mieliśmy powiedzieć sobie samym? Że wszystko w porządku? Że niech Ruscy się zajmą problemem, który dotyczy też nas samych? Oni? Zarażeni komunizmem? Nasze człowieczeństwo wymagało, abyśmy zrobili to Powstanie, kolejne w dziejach Polski. Chwilę wolności. Pokazać przodkom, że i wśród nas są wielcy i dać przykład potomkom. Dlatego właśnie to było ważne. Dlatego właśnie zwyciężyliśmy.
Bełkot. Hasła zamiast argumentów.

Cytat:
Oczywiście dla wrogów naszych była to przegrana. Oczywiście mordercy milionów Polaków i innych nacji oskarżą nas, że nasza walka była morderstwem. Oczywiście będą wmawiać, że 30 srebrników jest ważniejszych. Oczywiście są źli i oczywiście to właśnie z nimi wtedy walczyliśmy.
Jak wyżej.

Cytat:
No to z takim myśleniem najlepiej było budować nową, socjalistyczną przyszłość! A może nazizm by był też fajny, gdyby nie to, że Niemcy chcieli zamordować wszystkich Słowian? Bo skoro chcemy zachować swoje życie za wszelką cenę to po co stawiać opór wobec czegokolwiek?
Jak wyżej. Dodatkowo mieszasz różne kwestie i imputujesz jakobym popierał zbrodnicze ideologie, a nic takeigo nie napisałem ani nie dałem do zrozumienia.
Za to pokazałeś, że jesteś jednym z tych, którzy wszystkich chłodno oceniających historię i nie onanizujących się pseudopatriotycznymi komunałami automatycznie uznają za zdrajców i cholera wie co jeszcze.
Nasuwa mi się tu skojarzenie z mordowaniem generałów przeciwnych powstaniu listopadowemu.

Cytat:
Dodatkowo mówisz tak jakby wszyscy uczestnicy Powstania Warszawskiego polegli, a to nieprawda.
ok. 10 tys. - 15,2 tys. zabitych żołnierzy,
120-200 tys. zabitych cywilów
ok. 5 tys. - 7 tys. zaginionych żołnierzy
17,4 tys. wziętych do niewoli (za wiki)

Statystyki mówią same za siebie. Ci co przeżyli albo uciekli, albo zamordowało ich NKWD, albo zaszyli się w ciemnej dziurze i już z niej nie wyszli.

Cytat:
I twoim zdaniem te dzieci miały stanąć na czele polskiego społeczeństwa? Nastolatkowie? A może dorośli, którzy mieli sporą szansę bycia zamordowanym przez komunistów?
A kto? I skąd miał przybyć?
Oczywiście, że te dzieci i młodzież, których pozabijano w powstaniu, gdyby przeżyły, gdyby wychowała ich nawet ta resztka przedwojennej inteligencji, byłaby gotowa do stawiania oporu komunistom, a po 89' mielibyśmy wykształaconą, prawdziwie patriotyczną warstwę przywódczą, gotową objąć władzę.
Uwiedzenie ich patriotycznymi hasełkami i posłanie na rzeź było katastrofą i niewybaczalną zbrodnią. Strzałem w stopę, czy raczej w łeb dla Polaków jako narodu.

Cytat:
Czym różniły się dzieci, nastolatkowie i dorośli Warszawy od takich samych Polaków z różnych miast i wsi? Tym, że zginęli?
Tak. I tym, że to oni byli najlepszymi z Polaków, wychowanymi przez najlepszych z Polaków. Naturalną, prawdziwą elitą, a nie inteligencją z braku laku, obrazowańszcziną.

Cytat:
W czasie II Wojny Światowej zginęło wiele osób - wszyscy byli święci i ze wszystkimi nimi świat lepiej by wyglądał?
Znowu bełkot i mieszanie oddzialnych kwestii.

Cytat:
Absurdalny strach przed śmiercią prezentujesz tutaj.
Który jest naturalny dla żywych istot. Nazywamy to instynktem przetrwania. Polacy, jak widać, zatracili go już dawno temu.

Cytat:
Dzięki ich poświęceni i poświęceni niezliczonych osób z niezliczonych pokoleń ten naród istnieje i trwa. I nie chodzi o ich śmierć, ale o ich walkę. O stawianie oporu.
Przez posłanie ich na rzeź, wisienka na torcie po Katyniu, mordach inteligencji w całej Polsce i zesłaniach, dobiliśmy własny naród. Prawie unicestwiliśmy. Nie widzę w tym nic bohaterskiego, godnego ani wielkiego.

Ogólnie, Anonim, prezentujesz cholernie szkodliwą, a pokutującą od wieków postawę, posługujesz się chwytami ad ignorantiam i ad misericordiam, rzucasz sloganami. Bardziej niż dysksuję przypomina to propagandę.
Jeśli dalej będziesz szedł w tę stronę, to ja pasuję, nie będę kopał sięz koniem.
 
__________________
Now I'm hiding in Honduras
I'm a desperate man
Send lawyers, guns and money
The shit has hit the fan
- Warren Zevon, "Lawyers, Guns and Money"
Cohen jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem