Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-04-2011, 23:14   #22
Cohen
 
Cohen's Avatar
 
Reputacja: 1 Cohen ma wspaniałą reputacjęCohen ma wspaniałą reputacjęCohen ma wspaniałą reputacjęCohen ma wspaniałą reputacjęCohen ma wspaniałą reputacjęCohen ma wspaniałą reputacjęCohen ma wspaniałą reputacjęCohen ma wspaniałą reputacjęCohen ma wspaniałą reputacjęCohen ma wspaniałą reputacjęCohen ma wspaniałą reputację
Cytat:
Podoba mi się, że w tej dyskusji przeciwnicy Powstania Warszawskiego stawiają sprawę dość prosto. Nie byłoby powstania, więc to co zostało w nim stracone, straconym by nie zostało. A to bzdura. Ci patrioci, którzy przeżyliby powstanie zostaliby wychwyceni przez NKWD. Oczywiście nie wszyscy, ale im więcej celów tym więcej możemy ich wyłapać.
No, bo przecież oni wszyscy chodzili z koszulkami z napisem "Jestem z AK" i tarczami strzelniczymi wymalowanymi z tyłu głowy.

Cytat:
Z innej beczki to jak Rosjanie zrobili jeden KAtyń, to w świetle rychłego zwycięstwa aliantów co stałoby na przeszkodzie w zrobieniu repety?
No to dlaczego go nie zrobili? Przecież mieli zainstalowany przez siebie rząd, główna siła, która mogła im się przeciwstawić, wykrwawiła się a Akcji "Burza", co więc stało im na przeszkodzie całkowitego wybicia Polaków i osiedlenia na terenie Polski Jakutów, dajmy na to? Albo przerobienia jej na jeden wielki kołchoz?

Cytat:
Miasto by przetrwało. Na pewno? W Gdańsku nie było powstania, ale Rosjanie urządzili sobie z niego jedno wielkie ognisko.
Kraków zostawili w spokoju, a w Gnieznie poszła z dymem tylko jedna katedra, więc...?

Zapomniałem

Cytat:
Najlepiej będzie jak wszystkich przywódców AK wyzwiemy od szuj, w myśl bolszewickiej propagandy, że AK była zbrodniczą organizacją mamiącą Polaków. Proces Szesnastu kłania się.
W każdym normalnym kraju za przeprowadzenie takiej operacji dowódców postawiono by przed sądem wojennym.
Nie wiem, skąd bierze się to popadanie w skrajność i równanie obiektywnej oceny ze zdradą narodu. Stawiam na lenistwo umysłowe i mitologizowanie historii.
 
__________________
Now I'm hiding in Honduras
I'm a desperate man
Send lawyers, guns and money
The shit has hit the fan
- Warren Zevon, "Lawyers, Guns and Money"

Ostatnio edytowane przez Cohen : 17-04-2011 o 23:19.
Cohen jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem