Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-04-2011, 23:31   #23
Mośko
 
Mośko's Avatar
 
Reputacja: 1 Mośko ma w sobie cośMośko ma w sobie cośMośko ma w sobie cośMośko ma w sobie cośMośko ma w sobie cośMośko ma w sobie cośMośko ma w sobie cośMośko ma w sobie cośMośko ma w sobie cośMośko ma w sobie cośMośko ma w sobie coś
Cytat:
No, bo przecież oni wszyscy chodzili z koszulkami z napisem "Jestem z AK" i tarczami strzelniczymi wymalowanymi z tyłu głowy.
widocznie tak skoro tyle osób wpadło (w tym mój dziadek, ale on się uratował od rozstrzelania, bo w Kieleckiem wysoko w UB był żyd, którego w czasie wojny przechowała jego rodzina)

Cytat:
No to dlaczego go nie zrobili? Przecież mieli zainstalowany przez siebie rząd, główna siła, która mogła im się przeciwstawić, wykrwawiła się a Akcji "Burza", co więc stało im na przeszkodzie całkowitego wybicia Polaków i osiedlenia na terenie Polski Jakutów, dajmy na to? Albo przerobienia jej na jeden wielki kołchoz?
nie zrobili bo się wystrzelał nam ten kwiat w powstaniu. A ilu AKowców poznikało po więzieniach itp, w tym wspomniany przeze mnie proces szesnastu, taki publiczny Katyń.
Cytat:
Kraków zostawili w spokoju, a w Gnieznie poszła z dymem tylko jedna katedra, więc...?

Zapomniałem
więc skąd wiesz jaki los byłby udziałem Warszawy?

Cytat:
W każdym normalnym kraju za przeprowadzenie takiej operacji dowódców postawiono by przed sądem wojennym.
źle przygotowanej? bo ludzie nie mieli dostatecznego uzbrojenia? bo zniszczono miasto? bo zginęli cywile? No to wszystkich generałów świata trza pod sąd. Przypominam, że członkowie AK byli pod przysięgą żołnierską, więc to nie byli ludzie z łapanki z cywila, którym dali karabin i kazali ginąć za naszą i waszą wolność
 
Mośko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem