Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-04-2011, 19:05   #31
Alaron Elessedil
 
Alaron Elessedil's Avatar
 
Reputacja: 1 Alaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputację
Widzę, że kolega Cohen strasznie się irytuje.

Problem w tym, że i patrzysz na wszystko przez perspektywę "nie" na wszystkie trzy czasy języka polskiego.
Ty wiesz, że czegoś się nie da zrobić, ale przychodzą ludzie, którzy tego nie wiedzą i właśnie to robią.
W myśl Einsteina.

Cytat:
No właśnie z historią ma to niewiele wspólnego, to myślenie życzeniowe i megalomania narodowa "a co to Polacy".
Dobrze, to teraz sypnij konkretem. Z czego Polska się nie podniosła?
Mnie wydawało się, że teraz na mapie świata już nasz kraj istnieje. Może się mylę...

Ponadto zwracałem uwagę, między innymi na słowo "zazwyczaj".


Cytat:
Tylko przypominam, że oprócz nadrobienia, musimy jeszcze potem dorównać do czołówki, bo świat nie stoi w miejscu, czekając na nas.
No patrz, teraz nie czeka.
To znaczy, że wtedy czekał, tak?


Cytat:
Biorąc pod uwagę obecną klasę polityczną i sposób sprawowania rządów, to czysta mrzonka.
Dobrze mówisz. Obecną. I bardzo chciałbym zaznaczyć to słowo.
Nie można oczekiwać dogonienia stawki w krótkim czasie jednego pokolenia od zakończenia II Wojny Światowej.
Problem w tym, że nie wiadomo jak będzie wyglądała przyszłość. Tam dogonienie jest możliwe.


Cytat:
...wojna i sowieci zniszczyły naród.
Tak? Dobrze wiedzieć. Ja, przykładowo, sądziłem, że było jednoczenie do walki ze wspólnym wrogiem.
Z resztą... Spójrz sobie na definicję narodu, bo to co powiedziałeś, to kompletne herezje.

Cytat:
Zresztą zaborów i wojny nie ma co porównywać, kompletnie inne sytuacje, inne skutki.
A to już czysta prawda.


Cytat:
Tak na marginesie to rezygnacja Polski z uczestnictwa w nim była wymuszona przez Stalina.
Naprawdę? No, nie wiedziałem...
Ja mówię o samym fakcie. Duża część strat jest spowodowana Planem Marshalla.
No i spudłowana "złośliwość", za którą jakiś czas temu zjeżdżałeś Aschaara.


Cytat:
Żydzi, Francuzi, Niemcy, Afgańczycy - wymieniać dalej, czy odpuścisz sobie te fantazje?
Bitni Niemcy mieli pozwolenie na ucieczkę z pola walki w przypadku, gdyby Polska wystawiła husarię.
Taki przykładzik.


Cytat:
No patrz, a ja myślałem, że pognała ich przed sobą Armia Czerwona, zatrzymując się dopiero w Berlinie.
No patrz, a ja myślałem, że są tu ludzie pojmujący znaczenie słowa "metafora" i potrafiący wyłapać jej znaczenie.
Nie mów mi, że się pomyliłem.


Cytat:
...zainwestujcie w "Księcia".
Znakomita rada. Wódki mu. Sam polecam.
Edit: Dla fanów Machiavellego: Mogę też polecić "Rozważania nad pierwszym dziesięcioksięgiem historii Rzymu Tytusa Liwiusza". Mnie się podobało i poluję na "O sztuce wojny".
 
__________________
Drogi Współgraczu, zawsze traktuję Ciebie i Twoją postać jako dwie odrębne osoby. Proszę o rewanż. Wszystko, co powstało w sesji, w niej również zostaje.
Nie jestem moją postacią i vice versa.

Ostatnio edytowane przez Alaron Elessedil : 18-04-2011 o 19:20.
Alaron Elessedil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem