Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-04-2011, 00:30   #39
Mośko
 
Mośko's Avatar
 
Reputacja: 1 Mośko ma w sobie cośMośko ma w sobie cośMośko ma w sobie cośMośko ma w sobie cośMośko ma w sobie cośMośko ma w sobie cośMośko ma w sobie cośMośko ma w sobie cośMośko ma w sobie cośMośko ma w sobie cośMośko ma w sobie coś
Cytat:
Ta sama Francja razem z Niemcami urządziła sobie Verdun, czyli bodaj jedną z najkrwawszych bitew w historii. Która do dzisiaj jest symbolem mi.n bohaterstwa ich żołnierzy.
to bezsensowna rzeź w czasie Powstania Warszawskiego to głupota, a bezsensowna rzeź w czasie pierwszej wojny światowej to bohaterstwo? Bo przecież wojna pozycyjna w czasie I wojny światowej była prowadzona identycznie jak PW. Posyłano żołnierzy na oczywistą śmierć, bez przygotowania i bez sensu. Hipokryzja została ci już wytknięta, więc ode mnie niech będzie ci wytknięta nieścisłość. Chyba, że dla ciebie generałowie armii a generałowie partyzantcy podlegają innym normą moralnym.


ps.
Cytat:
To co ja bym napisał, zawiera się w poście malahaja, dlatego ograniczę się jednej uwagi: jaki wpływ na wojnę? No bo chyba nie na II światową? Czy może twierdzisz, że PW wpłynęło na to, jak Ruscy spuścili łomot Niemcom?
Bo tak myślę i nie mogę dojść, cóż zmieniło PW w tej wojnie: odzyskali stolicę? Nie. Zadali Niemcom klęskę gospodarczą i/lub militarną? Nie. Odcięli im linie zaopatrzeniowe? Nie. Zniszczyli niemiecką infrastrukturę? Nie. Skłonili jakieś państwo do wypowiedzenia wojny Niemcom? Nie. Przyspieszyli działania zbrojne Aliantów? Nie. Zainteresowali kogoś losem Warszawy i Polski? Nie. Wpłynęli na kapitulację Niemców? Nie. No to może chociaż na ustalenia dotyczące powojennych losów Polski? Nie.
jestem ciekaw jak byście śpiewali gdyby PW zakończyło się zwycięstwem
 

Ostatnio edytowane przez Mośko : 19-04-2011 o 00:32.
Mośko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem