Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-04-2011, 08:34   #23
Sierak
 
Sierak's Avatar
 
Reputacja: 1 Sierak ma wspaniałą przyszłośćSierak ma wspaniałą przyszłośćSierak ma wspaniałą przyszłośćSierak ma wspaniałą przyszłośćSierak ma wspaniałą przyszłośćSierak ma wspaniałą przyszłośćSierak ma wspaniałą przyszłośćSierak ma wspaniałą przyszłośćSierak ma wspaniałą przyszłośćSierak ma wspaniałą przyszłośćSierak ma wspaniałą przyszłość
Akwus zauważ jednak, że w tym momencie wchodzimy w temat, którego ja np. osobiście bardzo nie lubię w RPG, o ile nie jest to postapocalyptic albo jakiś cyberpunk i postać faktycznie nie gra naukowcem. Wyjaśnianie, że 'tak to może się udać jeżeli znajdę odpowiedni punkt przyłożenia, po drodze wywołam fajerwerkami burzę i uderzę moim skonstruowanym z prostych przedmiotów młotem podpiętym do dwóch murzynów na bieżni generujących prąd'. Bo to, że ja albo ktoś tam to wie, nie oznacza wcale że krasnolud wychowany w kopalni będzie to wiedział, bo krasnolud zamiast siedzieć w liceum uczył się jak skórować trolle.

Rzecz druga, jeżeli faktycznie tak ma to wyglądać, to nie wiem czy nie jest to dobry moment na zrezygnowanie, póki całość się jeszcze rozwinęła. W jakim sensie? Ano nie uważam tego za dobre, jak sam zwróciłeś uwagę, chodzi o interakcję dwóch postaci, zaś jeżeli jeden gracz robi z drugim co chce bo może, bo go obsika, kopnie w rzyć co w sumie nie robi dla niego uszczerbku na zdrowiu. Pozostaje jednak kwestia drugiego gracza, który za obsikanie może mieć zamiar złamać drugiemu nos i tutaj już musi wchodzić MG.

Wiesz, chodzi mi o to, że (nie mówię teraz Vaka, podaję przykład) ktoś kto np. ma więcej czasu jak się uprze to napisze posta wcześniej, obmagluje gracza jak chce, a ten drugi potem dowiaduje się, że jest po uszy w gównie i w sumie nic mu do tego. Chodzi mi o nie wiem, ustalenie, że albo faktycznie dogadujemy się na GG/Docs co do takich interakcji, albo nie wiem. I nie chodzi tutaj o to, że komuś dzieje się krzywda, a kwestia tego, że np. ja wybitnie nie lubię jak godmoduje mi się postać, tym bardziej że potem wychodzi sytuacja jak teraz, że Vaka nie wiedział nawet jak Cahir wygląda itd.

Am I wrong?
 
Sierak jest offline