Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-04-2011, 22:59   #22
malahaj
 
malahaj's Avatar
 
Reputacja: 1 malahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputację
FATE z jej aspektami jest dobre na PBFa, z tu nie wymienionych.

Generalnie zaś, to jak mam pisać w rekrutce "dajcie mi pełną KP" a i tak nie będę tego używał, to równie dobrze można napisać "dajcie mi fotkę gołej baby", przynajmniej będzie trochę uciechy. Mechanika powinna być i basta. Bez tego piszemy po prostu opowiadanie z podziałem na role. Nie mówię, że to złe, ale nie nazywajmy tego grą. Jaka, to już preferencje każdego MG, IMO jednak uczciwość wobec graczy nakazuje, aby przd sesją poinformować ich czego z danej mechaniki będziemy używać a czego nie, aby tworząc swoje cyferki nie inwestowali w rzeczy na które MG nawet nie spojrzy.

KP jest między innymi po to, aby każdy gracz wiedział mniej więcej co jego BG potrafi na tle innych i reszty świata. Jeśli od razu nie wyjaśni się kwestii mechanicznych, to później jest niesmak, kiedy okazuje się ze według mojego KP mój BG powinien to i to, a według MG nie, bo akurat tego nie używa.
 
__________________
naturalne jak telekineza.
malahaj jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem