Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-04-2011, 06:19   #44
Armiel
 
Armiel's Avatar
 
Reputacja: 1 Armiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputację
Oj ludziska Co Wy - spać po nocach nie możecie ??

A teraz troszkę ja się wypowiem. Co do tego, kto i kiedy wchodził do swojego pokoju, ja to sobie mniej więcej wyobrażałem tak, jak Campo Viejo to opisał. W takiej kolejności. Ale to nie ma znaczenia dla przebiegu fabuły, wiec nie zwracałem na to do końca uwagi.
Co do kolacji - podgrzanie może być dobrym rozwiązaniem i nie widzę powodu, by to opisywać. Sam chciała ciepłą kolację, poprosiła o nią i dostała - dla mnie MG nie ma znaczenie czy opisala takie zapytanie gdzieś w sesji, czy też będzie w domyśle. Póki sprawa nie dotyczy rzeczy ważnych dla opowieści (księgi, broni, rozmowy z kluczowym NPCem) i nigdy nie robię z tego tytułu problemu.

Co do przemoknięcia - kiedy w sesji piszę WSZYSCY oznacza to dla mnie ogólną sytuację opisywaną dla CAŁEJ GRUPY. Niekiedy pojawią się w opisie WSZYSCY indywidualne wstawki dla któregoś z bohatera np" Wielebny - ujrzałeś że coś tam coś tam" lub ""Lucy" - poczułaś jak ..." , ale to nadal ma "klauzulę wszyscy". Macie wtedy prawo w swoich postach indywidualnie dopasowywać sytuację do odbioru bohatera. Czyli w przypadku płaszczy czy swetrów - zrobić tak, jak zostało to zrobione. Zdanie w poście Takedy "wszyscy strasznie zmokli, poza mną, ponieważ przezornie zakupiłem odpowiedni zestaw odzieży w mieście" (o ile fakt zakupu takiej odzieży był wcześniej opisany - a był) zamyka dla mnie temat i nie widzę żadnego "przeciw" by tak się to odbywało.

Wybaczcie, że nie pilnuję takich drobiazgów. Ale w tej sesji (i w innych) skupiam się przede wszystkim na uczuciach bohaterów, ich stanie emocjonalnym i fizycznym, oraz na drobiazgach i niuansach związanych z fabułą (takich jak imiona czy nazwiska NPCów - moja pieta achillesowa ).

Zatem - mam nadzieję - nie będziecie się przejmować aż takimi drobiazgami. Ale Takedzie dziękuję za czujność, a reszcie za zaangażowanie. Jeśli coś Wam w sesji "zgrzyta" to komentarze są dobrym miejscem, by to napisać
 

Ostatnio edytowane przez Armiel : 22-04-2011 o 07:19. Powód: EDIT :-)
Armiel jest offline