Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-04-2011, 18:04   #38
malahaj
 
malahaj's Avatar
 
Reputacja: 1 malahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputację
Cytat:
Malahaj, czy to nie ty parę postów powiedziałeś, że nie dajesz PD-ków..., a teraz twierdzisz, że Pd-ki są konieczne. Nie żebym się czepiał. Może Ci chodziło, że nie rozmieniasz się na drobne, tylko od razu awansujesz.
Heh jak już powiedziałem, to był taki czerstwy dowcip.

Faktycznie jednak grałem w kampanii, w której tak to działało, tzn postacie, które przeżyły daną sesję, dostawały +1 Lvl w góre i heja. Czasami więcej jak się zasłużyły. Mechanika "niby" DnD, bo inaczej tego nazwać nie można, ale wtedy to nie przeszkadzało. Inna sprawa, że gra była bardzo szybka, post co 1-2 dnie i sesje, całkiem długą i rozbudowaną, kończyło się w niespełna dwa miesiące. Nie był to jendolinikowiec, ale też nie pisało się elaboratów. Koniec końców system sprawdzał się do pewnego momentu.

Kolejną sprawą jest jak traktujesz owe PD. Jeśli traktować je dosłownie, to rozdawanie ich raz na pól roku czasu rzeczywistego, bo tak potrafią trwać sesje z tempem 1 post/tydzień faktycznie mija się z celem.

Ja, mówiąc o PD mam na myślę jakikolwiek mechaniczny rozwój postaci w trakcie sesji. Osobiście podoba mi się rozwianie "samouczącego się" BG. Czyli BG rozwija w trakcie sesji tylko to, czego faktycznie używa. Np. wojak ma walkę (czy jakkolwiek się to w danym systemie nazywa) powiedzmy na 5 i co drugi post wywija mieczem, to mu ciskamy co jakiś czas np. k20 i jeśli dostał wynik wyższy od aktualnej wartości (owe 5) to dostaje w tej umj. +1. W ten sposób postać się rozwija, na początku szybciej, później wolniej, a gracz ma motywacje do działania i wykorzystywania możliwości swojego BG, coś się dzieje. Same plusy.

IMO PD, czy jakikolwiek inny rozwój mechaniczny w trakcie sesji PBF daje graczom dodatkową motywacje a o tym jak ważne jest to akurat w PBF chyba pisać nie muszę.
 
__________________
naturalne jak telekineza.
malahaj jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem