Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-04-2011, 16:27   #27
malahaj
 
malahaj's Avatar
 
Reputacja: 1 malahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputację
Cytat:
Jeżeli już ktoś koniecznie chce stosować mechanikę w PBF to nadaje się każda. Właściwie pełne zastosowanie mechanika ma tylko podczas tworzenia postaci, która to pozwala najłatwiej i najlepiej określić kim tak na prawdę jest dany bohater.
To jest właśnie to, co można zrobić najgorszego. Naopowiadać graczom pierdół, kazać im zrobić pełne mechaniczne KP i potem mieć to w zadku. Jeśli nie stosujesz danej mechaniki po cholerę ci KP do niej?

Inna sprawa, że jak pisze Anonim większość tradycyjnych systemów nie nadaje się do PBFa. Na ogół stosuj się ich uproszczone wersje i wszystko cacy, trzeba tylko graczom powiedzieć: stosuje to, to i to a tamto i całą resztę mam w zadku. jasno, prosto, uczciwie i do razu wszyscy wiedza o co chodzi.

Cytat:
Oczywiście można to także zawrzeć w formie czysto opisowej ale jest to trudniejsze tak samo dla graczy jak i MG.
Jeżeli MG wszystko rozstrzyga względem swojego widzimisię, to po co mu cyferki. Po co mechanik przy pisaniu opowiadania z podziałem na role? Trudniejsze? Pod jakim względem? Stwierdzenie "jestem mega wypasionym wojownikiem" przełożone na cyferki zajmie nieporównanie więcej czasu, miejsca i pracy, aby owe cyferki faktycznie dawały taki rezultat.

Cytat:
W czasie samej rozgrywki raczej mechanika i tak jest pomijana albo sprowadzana do minimum.
Opowiadamy czy gramy?
 
__________________
naturalne jak telekineza.
malahaj jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem