Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-05-2011, 12:50   #12
kymil
 
kymil's Avatar
 
Reputacja: 1 kymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputację
Makotto, możemy mówić łowca potworów zamiast wiedźmin, tylko zauważ, że temat brzmi: Mechaniczna adaptacja Wiedźminlandu i pierwotnie zaznaczyłem, że chcę/próbuję/przymierzam powoli do poprowadzenia oryginalnego scenariusza pt. Miecz Przeznaczenia. Scenariusz jest napisany do świata Wiedźmina.
Natomiast w mojej ocenie świat Wiedźmina można oprzeć na mechanice Oka.
Stąd cały pomysł adaptowania najtrudniejszej, ale najbardziej charakterystycznej dla tego świata postaci do mechaniki systemiku. Również autorstwo AS mi nie przeszkadza.

Jeśli będę chciał użyć tego w naszej sesji, co wstępnie wykluczam to ho, ho! nie wiem co
Na pewno wiedźmini nie będą się nazywali tak beznadziejnie. Raczej Bractwo Czerwonego Skorpiona

Odnośnie mikstur: To one są z książki/gry rpg/ gry komputerowej?

Pomysł naprawdę spoko. Wszystkie pomysły później zbiorę i zrobię jeden kompletny opis.

Mam tylko zastrzeżenia i pytania do :

Grom
Działanie: Znacznie zwiększa siłę ciosów. +4 do zadawanych obrażeń. Gdy przestaje działać, powoduje kary -3 do inteligencji i zmniejsza skuteczność znaków. (jak powiedział sam Vesemir "Łeb po tym napierdala")
Toksyczność: Średnia

Ja bym dał tylko + 1/+2 do obrażeń. Jestem zwolennikiem minimalizmu Niech weźmie podwójną dawkę, czy potrójną ha,ha, ha! A właśnie czy to się kumuluje?

Zamieć
Działanie: Znacznie przyśpiesza ruchy i refleks. +3 do WB i +2 do zręczności (nie kumulujące się ze sobą). Gdy przestanie działać otumania łowcę (-2 do Inteligencji i Zręczności)
Toksyczność: Średnia

Zauważ, że Z przekłada się na Walkę. Więc może: +1 do Z i + 1 do W. Walka podskoczy u niektórych łowców o +2.

Ile trwa działanie eliksirów?
 

Ostatnio edytowane przez kymil : 01-05-2011 o 13:23.
kymil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem