Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-05-2011, 14:14   #13
Makotto
 
Makotto's Avatar
 
Reputacja: 1 Makotto wkrótce będzie znanyMakotto wkrótce będzie znanyMakotto wkrótce będzie znanyMakotto wkrótce będzie znanyMakotto wkrótce będzie znanyMakotto wkrótce będzie znanyMakotto wkrótce będzie znanyMakotto wkrótce będzie znanyMakotto wkrótce będzie znanyMakotto wkrótce będzie znanyMakotto wkrótce będzie znany
Grom

Minimalizm jest wskazany ale późniejsze kary są znaczne. W takim wypadku zaproponowałbym +3 do obrażeń. Efekty mogą się kumulować, ale to samo odnosiłoby się do kar. Po dwóch gromach łowca nie mógłby używac w ogóle znaków i byłby... cóż... baaardzo otępiały.

Zamieć

Co do zamieci, to zostawiłbym tak jak jest poniewaz zazaczyłem ze zręczność nie podwyższa WB (tamta adnotacja w nawiasie). W sensie że zdolność walki podskakuje do góry równocześnie z szybkością reakcji. Oczywiście są to plany wstępne, będą jeszcze poprawiane.

Działanie eliksirów? Cóż, tutaj akurat zależy to od mistrza gry, ale sądzę że półtorej godziny albo godzina to minimum. Efekty uboczne dwa razy dłużej.

Jeśli chodzi o przymierzanie się do orginalnego świata to byłbym średnio na jeża w tym kierunku. Obecne realia sesji moim zdaniem są równie klimatyczne a dają BG większą swobodność. Ot chociażby miło jest powalczyć z orkami, spotkać elfy inne niż "dumne, piękne i upadłe" i stworzyć (w moim przypadku) prostego wikinga z północy. A co do Miecza Przeznaczenia, to czytałem wstęp na 4 stronie i sądzę że łatwiej będzie przemianować scenariusz do obecnych realiów, niż obecne realia do scenariusza. Z góry zaznaczam że przeczytałem tylko wstęp i preludium, więc się mistrzu nie martw, fabuły nie znam i zabawy nie popsuję.
 
__________________
Hello.
My name is Inigo Montoya.
You killed my father.
Prepare to die...
Makotto jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem