Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-05-2011, 23:34   #30
malahaj
 
malahaj's Avatar
 
Reputacja: 1 malahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputację
Cytat:
że MG według własnych możliwości jest bezstronny i kieruje się zdrowym rozsądkiem a nie sympatiami i antypatiami.
Mój zdrowy rozsądek a twój zdrowy rozsądek, to dwie zupełne rożne sprawy. Nie znam cie (jako potencjalnego prowadzącego) i jako potencjalny gracz widząc, że.

a. każesz zrobić mechaniczne KP, którego nie będziesz używał
b. Kierujesz się nieznanymi mi przesłankami

wiem, że mój i twój obraz tego, co postać może , na tle innych i świata, to dwie różne sprawy, a to ogólnie psuje zabawę. Jeśli jeszcze do tego dopiszesz, że to "storyteling", to już wiem, że piszemy opowiadanie, tak "żeby było fajnie".

Ciekaw tez jestem jak bezstronnie i zdrowo rozsądkowo rozstrzygniesz np. pojedynek między dwoma zbliżonymi do siebie (pod względem powera) BG, aby żaden z graczy nie poczuł się pokrzywdzony i nie pomyślał, że zginął w imię widzimisię MG. Zwłaszcza jak oparł swoja postać mechanicznie na rzeczach, których w PBF zastosować nie sposób a w mechanikach z gatunku DnD jest ich pełno.

Cytat:
Chyba napisałem jasno, aby wiedzieć kim tak na prawdę jest dana postać, co robiła, co robi, co umie a czego nie umie zrobić. Wszystko to zebrane w postaci jakiejś mechaniki dostosowanej do świata daje o wiele czytelniejszy obraz niż wyłuskiwanie tego z historii.
Do tego wystarczy zwykła lista umiejętność/atrybutów psychofizycznych w skali powiedzmy 1-10, ze z góry określoną liczbą punktów na rozdania. Zwłaszcza, że jak piszesz, nie będzie w użyciu i służyć jedynie orientacji.

Cytat:
Właśnie aby uniknąć mega wypas wszystko postaci i graczy, którzy chcą być mega wypas wszystko.
Co ma jedno z drugim wspólnego? Chcesz sesji wieśniakami, proszę bardzo. Mój będzie wypasał kozy a twój orał pole. Ja będę dobrze biegał a ty będziesz silny. Ja będę dobrym wojownikiem, ty złodziejem a koleżanka czarownicą. Co za różnica czy ja będę n poziomym wojakiem czy pół smokiem - boskim potnikiem z pięcioma klasami prestiżowymi wyspecjalizowanym w ukradkowych atakach beczką i fintach, skoro i tak rozstrzygasz wszystko "na oko"?
 
__________________
naturalne jak telekineza.
malahaj jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem