Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-05-2011, 20:53   #36
malahaj
 
malahaj's Avatar
 
Reputacja: 1 malahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputację
Mechanika, żeby się przyjęła, musi być stosowana. Bielon jej nie stosował, tak samo jak żadnej innej, więc trudno mówić o tym czy się sprawdziła czy nie. Ja mogę powiedzieć ze swoje strony, czyli osoby współprowadzącej te sesje, że ją stosowałem i mi się sprawdziła. Do tego stopnia, że prawdopodobnie będę ją stosował przy własnych sesjach, jak znajdę na nie czas.

Co do wyskoków z mechaniką u Bielona (sorry wodzu, ale jesteś tu dobrym przykładem) to owe "wyskoki" zaczną się w ten czy inny sposób od nowa, kiedy od nowa gracz zaczną walczyć ze sobą na poważnie. Na poważnie, czyli do starcia staną postacie prowadzone już kilka sesji, których strata boli. Wtedy mechanika jest zwyczajnie konieczna, aby zachować uczciwość takiego starcia i w tym miejscu wracamy do sporej części kwestii poruszanych w tym temacie.

Cytat:
Za dużo rzutów? Za mało/bardzo realistyczna?
To akurat jest bez znaczenia, można dostosować do siebie. Ważne, czy chce się w ogóle stosować mechanikę, czy nie.
 
__________________
naturalne jak telekineza.
malahaj jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem