Wątek: Nowa fala RPG
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-09-2006, 23:16   #4
kitsune
 
kitsune's Avatar
 
Reputacja: 1 kitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwu
Śrubka je to taki patent, który symbolizuje specjalizacje postaci. Każdy z graczy ma śrubkę. Jeśli ją skręca (znaczy się nakrętka zbliża do główki śrubki), to znaczy, że postac też sobie śrubę przykręca. A jak wiadomo śrube potwór Frankensteina miał w głowie. Jeśli przykręca , znaczy , że śrubka go uciska, więc mentalnie nei jest zbyt sprawny za to fizycznie bardziej. Jeśli rozkręca, to umysł działa niezgorzej, ale członki jakieś bezwładne a ruchy nieskoordynowane. I tyla

Pomysł oryginalny i ciekawy, ale sama śrubka dodawana do systemu to jak pisał Kutak chybiony pomysł. Na sesjiu gracze śrubek raczej nie skręcają, lecz tylko mówią o tym. Ot jak dla mnie taki chwyt marketingowy.

System warto kupić, świetne sesje wychodzą. Ponure, surrealistyczne. Świetnie można toto połączyć z ZC , myślę, że z Kultem też (choć będzie bardziej makabrycznie). Ja kiedyś prowadziłem crossover z ZC i pamiętam minę graczki, któa mając dziwne przeczucie rozpięła suknię i ujrzała plątaninę prymitywnych szwów na swej klatce piersiowej łączących elementy z róznych ciał .

Pozdr
 
__________________
Lisia Nora Pluton szturmowy "Wierny" (zakończony), W drodze do Babilonu


kitsune jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem