Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-05-2011, 16:56   #72
Saverock
 
Saverock's Avatar
 
Reputacja: 1 Saverock to imię znane każdemuSaverock to imię znane każdemuSaverock to imię znane każdemuSaverock to imię znane każdemuSaverock to imię znane każdemuSaverock to imię znane każdemuSaverock to imię znane każdemuSaverock to imię znane każdemuSaverock to imię znane każdemuSaverock to imię znane każdemuSaverock to imię znane każdemu
Sairus spokojnie wysłuchiwał wszystkiego, co miał mu do powiedzenia sfinks. Właściwie to jego rozmówca wcale nie wymagał wiele za odpowiedzi na wszystkie pytania. W końcu podanie daty narodzin, imienia, nazwiska i miejsca narodzin lub powiedzenie, czy kogoś się zabiło lub uratowało, nie były niczym trudnym do zrobienia. Przecież wszystko będzie słyszał tylko sfinks i niedźwiedź, a raczej tak się wydawało zabójcy, który teraz zastanawiał się dokładnie nad wszystkim. Mimo że przysługi nie były wymagające, poza tą ostatnią, mógł też wykorzystać zagadki. Było ich pięć i na pewno coś mu przyjdzie do głowy. Stał spokojnie, powtarzając sobie dokładnie każdą zagadkę w głowie. Nie chciał się pomylić, więc musiał mieć pewność, co do prawdziwości odpowiedzi. Jednak nie miał wieczności na zastanawianie się nad tym. Podejrzewał, że pozostali szukają sposobu na wydostanie go stąd. A jeśli chciał poznać odpowiedzi na pytania, musiał tutaj zostać dopóki ich nie otrzyma. Wydawało mu się, że znalazł odpowiedź na każdą z zagadek. Wziął głęboki oddech i spojrzał wprost na rozmówcę.

- Coś mi się wydaje, że nie postarałeś się, co do tych wszystkich zagadek. Spodziewałem się czegoś trudniejszego. Teraz podam odpowiedzi, które, moim zdaniem, są prawidłowe.

Kształtu mu brak
Lecz nadaje kształt wszystkiemu
Z oczu twoich zrobi jednak wrak
Gdy przyglądać się będziesz tylko jemu

To będzie zapewne ogień

Wolna i dzika
Lecz całkowicie uległa
W jej gniewie życie znika
Lecz w jej pobliżu większość miast się wylęgła

Za to odpowiedź na to, jest całkowitym przeciwieństwem. Woda.

Dla jednych zbawieniem
Dla drugich tragedią
Dla jednych zwieńczeniem
Dla drugich klęską

Dla mnie byłaby to raczej klęska. Śmierć.

Każdy się niemal go boi
Lecz to w jego ramiona się oddaje
Każdego wojownika rozbroi
Lecz kochankowi okazję daje

Czyżby chodziło o... sen?

Opowiada będąc niemową
Jest delikatna lecz może zranić
Niezmienna lecz zmienić może sobą
Dodaje skrzydeł, ale może powalić

Tutaj chodzi o miłość.

- Może mnie przechytrzyłeś i nie mam racji. Jednak, jeśli się pomyliłem, odpowiem na pytania na które chcesz poznać odpowiedzi po odpowiedzeniu na moje pytania. Jeśli chodzi o to ostatnie pytanie, zgadzam się. Zabiorę was ze sobą, mimo że nie wiem, dlaczego chcesz, abym to zrobił – oznajmił po jeszcze krótkiej chwili zastanowienia. Co do odpowiedzi na zagadki, nie miał całkowitej pewności, ale wydawało się mu, że większość będzie dobra. Nawet jeśli nie, nie przejmował się tym zbytnio, bo mógł bez problemów odpowiedzieć na pytania sfinksa i nic przy tym nie tracić. Teraz po prostu oczekiwał, aż rozmówca potwierdzi prawdziwość odpowiedzi na zagadki lub im zaprzeczy.
 
Saverock jest offline