Wątek: Grzesznicy
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-05-2011, 22:34   #3
kanna
 
kanna's Avatar
 
Reputacja: 1 kanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputację
Iga zaciągnęła się płytko, nerwowo raz i drugi – płuca nieprzyzwyczajone do dymu zaprotestowały, zaniosła się kaszlem, oczy napełniły się jej łzami. Zdusiła ledwie napoczętego papierosa w doniczce, nie przejmując się rachitycznym asparagusem.

Nie paliła już prawie 20 lat, to cud, że jedna z pacjentek Ośrodka Interwencji Kryzysowej poratowała ją papierosem. „Co chcesz Iga, takie czasy, że nawet maltretowane kobiety nie palą „ śmiał się jej przyjaciel z pokoju, Bruno „palenie nie jest trendy”.

Wyciągnęła jeszcze raz kliszę z rezonansem magnetycznym i przyłożyła ją do okna. Przygryzając kciuk przyjrzała się zdjęciu. Bez trudu rozpoznała prawą i lewą półkule, ciało modzelowate. Wodziła palcem po zdjęciu, niepokój w niej narastał.

Służbowy laptop – Ośrodek Interwencji Kryzysowej robił bokami, ale zdobywali sporo grantów – piknął sygnałem nowej wiadomości. Puściła kliszę pozwalając jej opaść na podłogę i drżącymi rękami otworzyła pocztę. Profesor Krzemiński był najlepszym neurochirurgiem, wszyscy jej znajomi psychiatrzy i neurolodzy polecali tylko jego.
„Szanowna Pani, po wnikliwym zapoznaniu się z Pani rezonansem muszę stwierdzić…” Iga szybko przeleciała tekst wzrokiem i zatrzasnęła laptopa.

Kurwa.

Postukała paznokciami w blat biurka. Wygląda na to, że raczej nie ma zmian w mózgu. Zadaniem prof. Krzemińskiego – najmniejszych zmian. Czyli albo zaczyna świrować – psychiatra z urojeniami, cóż za świetny żart…. – albo rzeczywiście ukazał się jej duch tego gówniarza. „Kamila” poprawiła samą siebie. Pieprzone Archiwum X.

Otworzyła znów laptopa i przeczytała, kolejny raz - setny? - maila od Marka. Wyciągnęła swojego htc i wstukała smsa: Marku, tu Iga. Ja też spotkałam ostatnio Kamila Nordzika. Chętnie o tym pogadam.
 
__________________
A poza tym sądzę, że Reputację należy przywrócić.
kanna jest offline