Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-05-2011, 12:05   #1
Sekal
 
Sekal's Avatar
 
Reputacja: 1 Sekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputację
3 edycja Warhammera w PBF

Witam.

Od razu na wstępie. Temat ten nie ma służyć objaśnianiu czym jest 3 edycja Warhammera. A tylko temu, czy byłoby to grywalne na forum i czy byliby chętni, aby ten system/edycję poznać. W celu poczytania o najnowszej edycji młotka polecam recenzje:
WFRP 3 edycja - recenzja (czê¶æ 1) - Gry fabularne - RPG - POLTERGEIST
WFRP 3 edycja - recenzja (czê¶æ 2) - Warhammer FRP - POLTERGEIST

Do rzeczy więc. Pomyślałem sobie, że nie byłoby głupio spróbować zaadaptować nową mechanikę i rozwiązania także na forum. Nigdy nie prowadzę PBF sticte mechanicznie, ale tutaj w pewnym sensie mogłoby się to zmienić, choć na pewno nie przy rozgrywaniu walk runda po rundzie, co nigdy na forum nie było dobrym pomysłem. 3 edycja to jednakże masa kart, dodatków, obrazków etc. Po zapoznaniu się z tym znalazłem już zeskanowane karty na necie, w przypadku posiadania ich także w papierowej wersji takie wykorzystanie nie jest nielegalne.
Tylko czy takie zagęszczenie jest rozsądne w PBF? Każda postać opisana jest nie tylko osobną karteczką o karcie postaci, ale także akcjami, czarami etc., każda osobno. Kontrola tego na necie wymagałaby ogarnięcia, ale jak przeprowadzić to razem z "przyspieszaniem" walk? No i jak podawać wyniki rzutów, skoro kości są nietypowe i za każdym razem ich pula się różni?

Moja propozycja to nauka "krok po kroku". Od stworzenia postaci, do rozgrywania sesji, nawet może na początku runda po rundzie, aby oswoić się z nowościami. Czy byłyby to typowe warsztaty... raczej nie. A może powinny być? Nauka Warhammera, połączona z nauką nową jego edycją. Może byłoby to nawet pożądane, bowiem opisy świata są słabe, ogólnikowe i potraktowane po macoszemu. Zwłaszcza jeśli porównać do edycji drugiej, gdzie nawet styl podręczników niejako promował storytelling.

Dużo pytań, mało odpowiedzi i duży chaos. Może jednak ktoś już się spotkał z próbami zaadoptowania 3 edycji do PBF? Może ktoś zwyczajnie chce spróbować razem ze mną? Zapraszam zarówno do dyskusji jak i zgłoszeń, gdyby zainteresowanie było, jestem w stanie stworzyć rekrutację i zaproponować sesję w tym systemie.
 
Sekal jest offline