Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31-05-2011, 20:55   #109
JanPolak
 
JanPolak's Avatar
 
Reputacja: 1 JanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemu
- Ha! – zakrzyknął czarnoskóry – Takoż nasz towarzysz ujął na gorącym uczynku złodziejkę i trucicielkę. Osobniczkę zdradziecką i podstępną, usiłującą dokonać parszywej zbrodni na naszej kompanii! – zmierzył kobietę spojrzeniem lodowatym niczym szczyt Kilimandżaro – Niczego nie pominąłem?

Jako, że Kira zdążyła już się zatroszczyć o pewne podstawowe wygody pojmanej i tym samym zdobyć jej pierwsze zaufanie, Ajabu uznał za stosowne raz jeszcze w ciągu przygody zagrać w dobrego i złego strażnika miejskiego. Tym razem wcielając się w roli oprawcy.

- A teraz, moja złociutka, opowiesz nam, kto i w jakim celu zlecił ci ten podstępny zamach. – Czarna sylwetka Ajabu górowała nad siedzącą kobietą. - Zanim oddamy cię miejscowej straży. Albo – tu huknął pięściami w stół – albo nie! Nie oddawajmy jej tym ospałym służbistom – sami wymierzmy karę za ten niehonorowy atak. Najlepiej tu i teraz! Albo jeszcze lepiej – oddajmy ją Inkwizycji, która w Sindrell tropi sprawę rudowłosego czarnoksiężnika. Bo ty, jak mi się widzi, musisz być jego aliantką. To może jeszcze szepniemy im kilka słów o bezwstydnym wykorzystywaniu swych niewieścich wdzięków dla przestępstwa. Wiesz, co oni robią jawnogrzesznicom? Otóż to, nie dość, że bandytka to jeszcze curva i sojuszniczka mrocznych sił. Przyznajesz się, czy mam to z ciebie wydusić?!

Czarownik krzyczał przy tym i gestykulował, a jego twarz wyrażała rosnącą furię. Miało to zastraszyć kobietę - samą, półnagą, otoczoną obcymi ludźmi i bardzo zdenerwowanym Murzynem. A wkurzony Murzyn to nieprzyjemny widok.
 
__________________
Jestem Polakiem, mam na to papier i cały system zachowań.
JanPolak jest offline