Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-06-2011, 09:09   #11
Aiko
 
Aiko's Avatar
 
Reputacja: 1 Aiko ma wspaniałą reputacjęAiko ma wspaniałą reputacjęAiko ma wspaniałą reputacjęAiko ma wspaniałą reputacjęAiko ma wspaniałą reputacjęAiko ma wspaniałą reputacjęAiko ma wspaniałą reputacjęAiko ma wspaniałą reputacjęAiko ma wspaniałą reputacjęAiko ma wspaniałą reputacjęAiko ma wspaniałą reputację
Co do Warhammera zaczynałam od tego systemu i po raz pierwszy na nim mistrzowałam, oczywiście na pierwszej wersji systemu. Później grałam w DnD, Wiedźmina i parę innych systemów, a do młotka do tej pory mam sentyment.

Z tego co kojarzę jest to system wielokostkowy, więc trudny jeśli zależy ci na trzymaniu się mechaniki. Ja grywałam praktycznie bez niej opierając się tylko na storytellingu i tą wersję polecam.

Jeśli chcesz się wczuć w klimat, poczytaj sobie co nieco o naszym polskim średniowieczu, myślę że nic lepiej nie oddaje realiów młotka. To nie jest świat radosnych elfów (z resztą rzadko spotykanych), malowniczych widoczków i czyściutkich miast. Miałam to szczęście rozgrywać swoje pierwsze sesje w ruinach zamku, prowadzona przez mistrza studiującego historię i mimo iż graliśmy bez systemu, bo go nie znałam, wyszło bardzo dobrze.

Posiadam podręcznik, więc jakbyś miał jakieś pytania techniczne to zapraszam.
 
Aiko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem