Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-06-2011, 09:36   #33
Aiko
 
Aiko's Avatar
 
Reputacja: 1 Aiko ma wspaniałą reputacjęAiko ma wspaniałą reputacjęAiko ma wspaniałą reputacjęAiko ma wspaniałą reputacjęAiko ma wspaniałą reputacjęAiko ma wspaniałą reputacjęAiko ma wspaniałą reputacjęAiko ma wspaniałą reputacjęAiko ma wspaniałą reputacjęAiko ma wspaniałą reputacjęAiko ma wspaniałą reputację
Jeśli o mnie chodzi to na forum, jak dobrze pójdzie, będę grała niebawem po raz pierwszy. Od kilkunastu lat grywam jednak w rpg na żywo i raz na jakiś czas prowadzę sesje.

Z punktu widzenia gracza. Miałam kiedyś (dawno temu) cykl bardzo dobrych sesji. Mistrz gry znał system najlepiej ze wszystkich, wyraźnie powiedział kogo potrzebuje do drużyny i miał charyzmę.

Czego brakuje mi zazwyczaj? Mistrz gry z jednej strony daje graczom pełną swobodę co do tworzonych postaci, nie raz niepotrzebnie. W ten sposób powstają indywidualności, którym można by prowadzić pojedyncze sesje, a nie drużyna. Mistrz gry ma prawo zadecydować kogo chce mieć w drużynie i szkoda, ze tego nie robią, raz prowadziłam taką sesję i wyszło bardzo dobrze.
Z drugiej strony większość moich mistrzów gry nie znała systemu zbyt dobrze, a starała się jego trzymać. Niestety to nie wyjdzie. Albo zakładamy, że gramy bez systemu, albo jesteśmy w nim mistrzami.

Jeśli chodzi o bycie mistrzem gry, to brakuje mi u graczy pewnej świadomości tego, że podejmując decyzję o wejściu do świata rpg, muszą zaakceptować wszystko co im podaję, bo to ja tworzę ich świat. Mogą znać system lepiej, wyobrażać to sobie inaczej, ale to nie jest istotne.
 
Aiko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem