Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-06-2011, 23:28   #1175
abishai
 
abishai's Avatar
 
Reputacja: 1 abishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputację
Cytat:
1. - jest to Twórca tej postaci, który doskonale rozumie niuansy bycia krabem i bardzo dobrze zna ten klan.
Taaa...ale to chyba nie on się zgłosił. Przynajmniej nie w oficjalnej rekrutce.

Cytat:
Tak, są niektóre elementy w prowadzeniu sesji, które nie pomagają. Też nie lubię czekać po kilka miesięcy/lat, na odpowiedź MG, czy też jego post w sprawie z moją postacią związany. Tak, też bym chciała równej części jego czasu i odpisywania z taką częstotliwością, jak to robi np. Krabiej trójce.
Tylko co z tego?
Zważywszy, że pierwotnie sesja miała być prowadzona przez kilka lat i to w tempie przyzwoitym post na tydzień, to jednak tempo kilka miesięcy/lat ma znaczenie. Po prostu nie dożyjemy jej końca.

Generalnie prowadzę kilka sesji na PBemowych i cóż. Krótkie przygódki trwają miesiące, dłuższe kampanie...trwają lata. Trzeba dostosować przygodę do tempa pisania, to jest to co musi być zrealizowane przez MG, jeśli chce ją zakończyć z jakimś skutkiem.

Cytat:
Pomysły co do "naprawy" niedoskonałości... są tragiczne. Nie wiem dlaczego z uporem maniaka próbujecie zabić w sesji wszystko, co sprawia, że jest taka wyjątkowa. Przecież te opisy miejsc, NPCów, ich reakcji, otoczenia... to cały klimat Legendy! Jak można chcieć z tego dobrowolnie rezygnować?
Może cię rozczaruję, ale ta sesja nie jest wyjątkowa. Jest dobra. Tammo zna Rokugan jak mało kto, jest dobrym MG, może nawet świetnym, ale... nie postawiłbym tej sesji na piedestale. Być może dlatego, że prowadzę/gram w kilku sesjach i mam za sobą kilka innych w którym grałem i które są równie dobre. A co do zabicia klimatu...cóż... klimat umarł już dawno temu.
Ja też mogę czekać, na kolejny post kilka miesięcy/lat...czemu nie.
Ale dlatego, że gram w wiele innych sesji. I mogę się od nich oderwać raz na ruski rok, by napisać posta. Ale bądźmy szczerzy.

Trudno w sobie wskrzesić entuzjazm po długiej przerwie. Zresztą to widać w postach. Zanim zdołałem napisać tak chwalonego posta o honorze, powstało kilka postów, które były najwyżej przeciętne. I pisanie raz na miesiąc nie przyniesie kolejnej takiej perełki, chyba że... no właśnie... trzeba pomyśleć jak rozwiązać ten problem. A nie udawać, że on nie istnieje.

Co do wyszukiwania wątków i niuansów w postach Tammo, czas również sprawił, że mi się już nie chce ich szukać. Łatwo było szukać, gdy sesja była "żywa", gdy o postaci się myślało. Obecnie... tylko sobie o niej przypominam.
Był czas, gdy pamiętałem jej statystyki, ekwipunek etc... Ten czas jednak już minął.
 
__________________
I don't really care what you're going to do. I'm GM not your nanny.

Ostatnio edytowane przez abishai : 08-06-2011 o 23:30.
abishai jest offline