Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-06-2011, 10:58   #1178
Tammo
 
Reputacja: 1 Tammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputację
Dorwalem sie w Anglii do neta. Nie mam polskich liter i mam 10 minut, zatem bedzie bardzo skrotowo a czesc miedzy nami, Wellinie, zostanie poruszona najwczesniej w weekend po moim powrocie - potrzebuje na nia czasu, ktorego tu nie mam.

Zapraszam tez pozostalych do powiedzenia co im lezy na sercu. Nie czyncie z tego dyskusji pomiedzy mna i Wellinem, bo to nie jest dobre. To nie watek na nasze rozmowy, niezaleznie jak sie z Wellinem ciekawie pisze, ale na komentarze do Masek. Te negatywne tez. Spodziewalbym sie, ze macie ich duzo. Okazja jest przednia. Dobrze byloby wiedziec, czy jest sens prowadzic, czy nie, bo gracze nie maja kompletnie ochoty grac. Wolalbym sie tego dowiedziec wprost, a nie po dalszych kilku latach. I preferowalbym by kazdy wypowiadal sie glownie za swoj watek, ew. z perspektywy czytania innego watku, jesli cos go tam szczegolnie boli.

Cytat:
Cięcie wątków powinno wystarczyć.
Glosy pozostalych?

Cytat:
Tammo, czy będziesz w stanie utrzymać tempo z większą ilością graczy? [...]
Cytat:
Opory rozumiem doskonale – nigdy nie jest łatwo przyznać się do niedotrzymania obietnicy. Na Twoim miejscu też miałbym z tym diabelny problem.
Sadzilbym, ze nie znajac mojej obietnicy danej tym graczom ciezko jest z miejsca pisac o jej niedotrzymaniu. Jesli np. powiedzialem im obu, ze na pelne wprowadzenie do gry mozna u mnie czekac lata, majac swiezy przyklad Sakury, to nie sadze, by powiedzenie im 'nie zagracie' bylo niedotrzymaniem obietnicy ale raczej jej jawnym zlamaniem. Z premedytacja. Takze nie, nie chodzi o to, ze mam opory przed przyznaniem sie do niedotrzymania obietnicy. Jak sadze w samym tym watku nie raz przepraszalem wlasnie przyznajac sie do niedotrzymania obietnicy. Natomiast, jak dotad nie znalazlem sie w sytuacji, gdzie z premedytacja dana obietnice zlamalem. A mowiac tym ludziom nie, wlasnie tak bym zrobil. Podtrzymuje na chwile obecna moje 'raczej NIE' w tej materii.

Cytat:
Ale Tammo, to właśnie jest potrzebne. Otwarte przyznanie się do błędów i wzięcie odpowiedzialności za sesję. Bo błędy istnieją a sesja kuleje. Konkretnie to kulała, gdy nie była martwa. Wymienię to co obecnie widzę w maskach problematycznego - te bardziej kontrowersyjne sprawy o których zwykle nie mówi się głośno. Ale ktoś musi to w końcu powiedzieć, jeśli cokolwiek ma się zmienić. Więc równie dobrze mogę być to ja.
Wolalbym aby byly to osoby, ktorym te rzeczy doskwieraja. Aby np. osoba pokrzywdzona mechanicznie mi to zglosila. Albo osoba uwazajaca, ze zle rozgrywam mechanike. Najlepiej z przykladami, lub propozycjami co uznalaby za lepsze. Albo, ze cos z jakims moim postem jest nie tak bo XYZ.

Przyjmuje, ze Twoje postulaty Wellinie to spadajaca jakosc postow oraz problemy z mechanika (poprosze o sprecyzowanie jakie), interakcja miedzy postaciami i brak zapalu do gry. Dodaj cokolwiek pominalem prosze, natomiast nie dodawaj prosze watku Carn - mam nadzieje, ze Carn przeczytawszy to doda swoje postulaty, o ile tego dotad nie zrobil. Podobnie mam nadzieje postapia pozostali.

Nie chce zgadywac kto jest pokrzywdzony, nie uwazam, ze wiem najlepiej, nie chcialbym opierac sie na domniemaniach, lub ustalac watkow innych niz Twoj, z Toba, bo wychodzi jakbysmy obaj wtedy pomijali osobe ktora dany watek dotyczy. Konflikty tez wolalbym, by zostaly powiedziane otwarcie.

Co do doca i szybkosci kontaktow - w przyszlym prowadzeniu Masek nie przewiduje docow, nawet na dialogi. Czaty lub posty i rzuty w komentarzach powinny sprawic sie lepiej - spotkanie o konkretnej godzinie, rozmowa, dialog wstawiony. Ew. post 'w dialogu chce uzyskac to i to, ale przede wszystkim sie nie zblaznic', nastepnie rzuty na odpowiednie socjalne umiejetnosci i moj opis rezultatu. W ten sposob wzrosnie tez dynamika 'martwej lub najwyzej kulejacej' sesji.

Jesli post jest podwojny, przepraszam. Mialem problem na ekranie 'newreply.php' - bialy ekran bez wiedzy, czy udalo sie wstawic posta czy nie. W efekcie cofnalem sie i wstawiam raz jeszcze, z nadzieja, ze przejdzie.
 
__________________
Zamiast PW poślij proszę maila. Stare sesje:
Dwanaście Masek - kampania w świecie Legendy Pięciu Kręgów, realia 1 edycji
Shiro Tengu
Kosaten Shiro
Tammo jest offline