Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-06-2011, 22:57   #11
Lowcakur
 
Lowcakur's Avatar
 
Reputacja: 1 Lowcakur jest godny podziwuLowcakur jest godny podziwuLowcakur jest godny podziwuLowcakur jest godny podziwuLowcakur jest godny podziwuLowcakur jest godny podziwuLowcakur jest godny podziwuLowcakur jest godny podziwuLowcakur jest godny podziwuLowcakur jest godny podziwuLowcakur jest godny podziwu
Hmm, wlasciwie troche dziwnie czyta sie wypowiedzi az tak ostre i krytykujace. Zeby nie powiedziec przykro dla tak postronnego gracza, jakim ja jestem. Moim zdaniem pare osob(nickow nie podaje, jasno widac) lekko przesadzilo z krytyka. Gdyz najwazniejsza rzecza w krytyce jest to, aby byla ona konsstruktywna i pomagala zmienic "cos"(gre, film, ksiazke czy system RPG) na lepsze. A tak ostra krytyka jaka zostala tutaj zastosowana wola o pomste do nieba. Panowie, wiele osob o slabszych nerwach odrazu zaniechaloby pracy nad systemem. Rozumiem, wytknac wszystko co jet do poprawy, korekty czy nawet do calkowitego usuniecia. Krytyka to takze nie jest tylko wytykanie wad, pokazywanie i promowanie zalet to takze czesc skladowa krytyki. A wiec czas na moja krytyke:

Zacznijmy od wad. Zdecydowanie najwieksza wada jest(jak na razie) zbyt mala zawartosc strony. Jak na nowy system RPG pare opowiadan i opisow klas jest nieco ubogie. Druga wada jest niekiedy nieco bezsensowe nazewnictwo(Bron liniowa, dwureczne lopaty bojowe czy Balista trojstrzalowa). Trzecia wada jest lekko Gothicowy podzial na bogow(Ravenis, Godram i Savod = Beliar, Addanos i Innos). Kolejna wada jest nieco skromny i chaotyczny opis niektorych aspektow czy umiejetnosci. To jak na raize najwieksze wady jakie wypatrzylem, ktore wymagaja korekty.

Ale teraz czas na zalety:
Nazwa systemu, ktora potrafila troche ubawic samozwanczego historyka. Jest naprawde klimatyczna, za sama nazwe u mnie wielki +. Jedziemy dalej.
Innowacyjnosc. O tak, powiew swiezosci szybuje nad Uh i Agduz. Wreszcie koniec z znienawidzona przezemnie schematycznoscia D&D. Wreszcie nie ma [ciach] w kosmos mieczy Astralnych + 8, zadajacych 10k12 obrazen od dzwieku oraz 5k4 obrazen od [ciach]. Koniec z bezsensownym zdobywaniem expa "Wbije kolejny level i mam mozliwosc wyczarowania Zbroi Maga". Kolejna dobra sprawa jest rezygnacja z podstawowych statystyk, czyli Sily, Zrecznosci, Intligencji, Madrosci Charyzmy i Kondycji, czy ich pochodnymi. System umiejetnosci doszkalanych spisuje sie calkiem niezle. No i uprzyjemniajacy rozgrywke realizm. Nie taki, iz opisujesz "ide oddacz mocz w najjblizsze krzaki. zdejmuje spodnie... ", tylko po prostu, jesc trzeba, ze zlamana reka ciezko sie walczy, a stojac po pas w bagnie bedziesz troche mniej zwinny niz na laczce w lesie. Koniec takze z kolejnym znienawidoznym przezemnie systemem KP, oraz z obrazeniami przypisanymi do broni. Dla czlowieka bez roznicy czy mu reke odetna toporem czy dwureczniakiem... No i zeby sie nie rozpisywac za bardzo, to ostatnia zaleta. Szacunek dla autora, gdyz zrobil on ten system praktycznie sam. A wymyslenie calego nowego, logicznie powiazanego swiata, ktory stara sie zerwac ze schematycznoscia Warlotka czy D&D to nielatwa robota.

Tyle w mej ocenie, a ta wypowiedz zostala napisana przez:
Lowczego Kur von Hackflesh, wladce Moorland i pana na Drakenborgu.

I takie szybkie PS:

Jak mozna oceniac jakikolwiek system, nie grajac uprzednei w niego? Troszke tak jakby recenzje wystawil ktos, kto czytal mechanike obowiazujaca w Diablo, lecz w niego samego nie gral.

EDIT: Nie, nei chce lopaty do odkopywania tematow, mam juz swoja wlasna.


edit by merill: Regulamin się kłania. Zwłaszcza punkt o wulgaryzmach i o używaniu poprawnego języka polskiego. Chyba możesz używać polskich znaków?
 
__________________
One, two Freedy's comming for you... Three, four better lock your door... Five, six grab a crucifix... Seven, eight better stay up late... Nine, ten never sleep again...

Ostatnio edytowane przez merill : 23-06-2011 o 23:27.
Lowcakur jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem