Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-06-2011, 17:42   #14
Radagast
 
Radagast's Avatar
 
Reputacja: 1 Radagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnie
Lowcakur, można ocenić system nie grając w niego. Ocena pozytywna brzmi wtedy "Chciałbym w to zagrać", a negatywna "Nie chcę w to grać". Albo jakoś podobnie.

Wracając do tematu: zajrzałem ponownie na stronę systemu i uciekłem stamtąd. Całość wygląda jak (co najmniej) Pomniejsza Manifestacja Chaosu. Brakuje mi tam jakiegoś porządku, definicji najbardziej podstawowych pojęć (i nie mówię o "Co to jest RPG"). Otwieram umiejętności i widzę jakieś punkty miecza, rozwinięć, automatyczne doszkolenie... że co proszę? Może zacząłem od złej strony (pierwszej wg. spisu treści, nawiasem mówiąc). Otwieram klasy: umiejętności doszkoleń. Co to jest?

Ja rozumiem: "nie od razu DnD/Warhammera/dowolny_inny_system napisano". Ale to wygląda raczej na wstępny etap tworzenia gry komputerowej. Jaki normalny podręcznik podaje Ci, że żeby zdobyć umiejętność "miecze" na poziomie 8 musisz pokonać w walce konkretną osobę, darować jej życie i jeszcze dać w prezencie miecz? To jest bardzo rozsądne zachowanie. W cRPG jestem w stanie taką zagrywkę zrozumieć. W papierowym absolutnie.

Reasumując: nie wiem jak miałbym w to zagrać, skoro nie jestem w stanie się zapoznać z mechaniką/światem.
 
__________________
Within the spreading darkness we exchanged vows of revolution.
Because I must not allow anyone to stand in my way.
-DN
Dyżurny Purysta Językowy
Radagast jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem