Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-06-2011, 11:41   #1186
Tammo
 
Reputacja: 1 Tammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputację
Wellin dostał maile w tych kwestiach i jeszcze pogadaliśmy przez telefon. Także w kwestii Naritokiego ale nie tylko. Pewnie zresztą Wam o tym sam powie.

Cytat:
Dwa tygodnie dla Ciebie, dwa tygodnie dla nas i tura zamknięta w przeciągu miesiąca?
O, to właśnie. Ukłon, bo nie było doprecyzowane.

Przetestowałem wczoraj czat. Wyszło, że jedynie "oddane gobliny internetowe" uważają czaty za "relatywnie poronioną formę komunikacji", co oznacza, że to forma zbyt skomplikowana dla ich małych móżdżków oddanych w niewolę. Moi gracze na pewno sprawią się lepiej od goblinów internetowych.

A na poważnie:
Rozumiem Wasze zastrzeżenia. Natomiast
* nasze GD mają tendencję do puchnięcia. Olbrzymią!
* pięć minut tu, dziesięć tam, pół godziny gdzie indziej = znienacka wychodzi cztery dni rozgrywania prostego dialogu. Co z miesięczną turą?
* prowadzę doc z niemal każdym graczem - gracz spędza X czasu, ja spędzam 5 razy tyle (licząc najczęściej używane pliki) a dialogi to nie jedyne co muszę zrobić.

Wychodzi, że znowu ja będę spowalniaczem, a Wy będziecie czekającymi. Do tego ja muszę pamiętać sporo rzeczy dotyczących takiego dialogu przez kilka dni, dla kilku osób. Nie mogę tego dialogu "odfajkować" jako zakończonego, bo on jeszcze idzie. Jest to prawdopodobnie forma bardzo dla Was wygodna, ale dla mnie - największy zżeracz czasu Maskowego.

Jeśli wszyscy macie tak ultra-zaawansowaną awersję do czatów by nazywać je najgorszym najbardziej fatalnym rozwiązaniem pod słońcem - to nadal potrzeba nam innego rozwiązania. Albo chociaż Waszej chęci do wypróbowania czatów - bo nie uważam, byśmy dali im jakąkolwiek szansę w tej sesji dotąd. Propozycje?


Od strony czasowej mojej jeszcze: wolę namówić się na konkretny czas, zrobić kawałek posta (dialog) i pójść dalej, niż rozgrywać go po parę linijek tu, trzy tam, dwie dwa dni później. Taki dialog nierzadko się rozmywa.

Nie chciałbym forsować czatów przeciw Wam wszystkim, ale prosiłbym Was o spróbowanie.


Mechanika jako sposób rozwiązywania konfliktów socjalnych. Nie oznacza to, że każdy konflikt tak trzeba będzie rozwiązać, ale mechanika po to jest. Jeśli np. jest rozgrywanie gier dworskich na przyjęciu, możemy opisać grę, jej zasady, przedstawić wyzwanie, dać graczowi pomyśleć nad odpowiedzią (i tura z głowy w tym momencie, a druga, kiedy ja piszę odpowiedź dla gracza). Wątek mało istotny dla sesji spowalnia jej dynamikę. Zamiast tego rzut - opis - zrobione.

Nie zamierzam wykorzystać mechaniki by krzywdzić graczy. Chcę natomiast z niej skorzystać dla przyspieszenia wątków mniej istotnych, lub takich, których rozgrywanie jest czasochłonne. Oczywiście, rozumiem, że jest szansa, że rozgrywając takie wątki Wasze postacie uzyskałyby więcej, ale chyba zgodzicie się, że idzie o przyspieszenie i udynamicznienie sesji, a nie rozgrywanie wszystkiego.
 
__________________
Zamiast PW poślij proszę maila. Stare sesje:
Dwanaście Masek - kampania w świecie Legendy Pięciu Kręgów, realia 1 edycji
Shiro Tengu
Kosaten Shiro
Tammo jest offline