Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-06-2011, 10:37   #14
one_worm
 
one_worm's Avatar
 
Reputacja: 1 one_worm ma wspaniałą reputacjęone_worm ma wspaniałą reputacjęone_worm ma wspaniałą reputacjęone_worm ma wspaniałą reputacjęone_worm ma wspaniałą reputacjęone_worm ma wspaniałą reputacjęone_worm ma wspaniałą reputacjęone_worm ma wspaniałą reputacjęone_worm ma wspaniałą reputacjęone_worm ma wspaniałą reputacjęone_worm ma wspaniałą reputację
Avaron z pełnym szacunkiem
Jako zatwardziały młotkowy( Tak, chciałbym mieć tytuł Młotka Miesiąca ) muszę zareagować!

Mechanika w Warhammerze jest prosta jak konstrukcja cepa. Bez obrazy ale to jest najprostszy, który można...bawić się mechanicznie jedną kością. K10.

Zacznijmy od lokacji trafienia. Tabeli krytyków. Wszystko jest pięknie tam rozrysowane plus fakt, trafienia w daną lokację ( poprzez odwrotność rzutu).

Przykład?
Posiadam WW na 40 i atakuję jakiegoś przeciwnika. Rzucam k100 i wypada mi 31.
Trafiłem
W co trafiłem? W odwrotność - 13, czyli głowę.
Rzucam teraz na obrażenia
wypada 0 (czy jak kto woli 10) i mam krytyk. Rzucam ponownie i znowu wypada 0 i ponownie i wypada 9. Łącznie 29 plus siła.

no i co w tym skomplikowanego? Po odliczeniu żywotności, wytrzymałości plus ewentualnego pancerza otrzymujemy minusowe punkty życia. Jeden rzut i już mamy piękny opis co się stało. Wbrew pozorom, walka jest szybka i niezwykle emocjonująca.

No i sam fakt przyjaznego systemu. Jako gracz oraz mistrz gry, przyznam, że wszystko też jest podane jak na tacy. Wszystko, całość i dla początkującego jest to setting idealny, wedle mnie, oczywiście bo mechanika jest prosta jak konstrukcja cepa. Prędzej AD&D uznam za skomplikowane i niegrywalne i nie dobre dla początkujących jak Warhammera. No i nie jest aż tak przestarzały, nie przesadzajmy. Jest sporo świetnych systemów, starszych od Warhammera 2 ed. (Co nie zmienia faktu, że SW też złe nie jest)
 
__________________
Do szczęścia potrzebuję tylko dwóch rzeczy. Władzy nad światem i jakiejś przekąski.
one_worm jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem