Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-06-2011, 15:18   #15
Radagast
 
Radagast's Avatar
 
Reputacja: 1 Radagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnie
Avaron, dużo zależy od definicji "przestarzałości". Na żadnym z posiadanych przeze mnie podręczników nie znalazłem daty przydatności do spożycia. Owszem, niektóre wymienione mają już trochę lat, ale skoro nadal się sprawdzają, to nie widzę powodu żeby się entuzjastycznie rzucać na nowe, tylko dlatego, że nowe.

Przyznaję, że przywoływanie Neuroszyby mogło nie być najmądrzejsze, choć ja akurat pojąłem tę mechanikę szybko. Natomiast co masz do WFRP 2 ed. nie wiem. One_worm ślicznie streścił walkę. Poza nią jest tylko lepiej. Nawet rzucanie czarów jest moim zdaniem banalne. Gasnące Słońca? Dodajesz cechę i umiejętność, rzucasz k20, ma być równo lub poniżej. Czy można sobie wyobrazić coś łatwiejszego?

Savage Worlds? Jak grałem, to się cały czas zastanawiałem dlaczego tak popsuli mechanikę Deadlandów. Co znaczy, że cecha wynosi k10, skoro i tak rzucam kostką wynikającą z umiejętności? Niby rozumiem, ale nie jest to wygodne. Podobnie branie najwyższego wyniku przy teście umiejętności, ale sumy przy rzucie na obrażenia. Podobnie rozwój niby swobodny (bo kupujesz rozwinięcia za PDki), a jednak z poziomami (Nowicjusz, Weteran etc.).

Nie lubię SW z wielu powodów i raczej mnie do nich nie przekonasz. Ale i tak sednem tematu jest: system na początek. Zastanówmy się: GS - rzucasz k20 ma być jak najniżej; Dzikie Pola - rzucasz k20 ma być jak najwyżej; Młotek - k100 jak najniżej. Przy odpowiednio dobrych rzutach nawet nie musisz spojrzeć na kartę postaci.

Może jesteś wyjadaczem SW i potrafiłeś graczom dobrze wytłumaczyć. Ja tego szczęścia nie miałem i odradzam mechanikę, szczególnie początkującym. Ale tak czy siak na start proponuję system okroić, niezależnie czy WFRP, czy SW, czy cokolwiek innego, bo jak się gracze zrażą nadmiarem liczenia na dzień dobry, to koniec.
 
__________________
Within the spreading darkness we exchanged vows of revolution.
Because I must not allow anyone to stand in my way.
-DN
Dyżurny Purysta Językowy
Radagast jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem