Wątek: [Autorski]Smoki
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-06-2011, 21:12   #10
JanPolak
 
JanPolak's Avatar
 
Reputacja: 1 JanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemu
Tymczasem niknący na powierzchni jeziora kilwater znaczył miejsce, gdzie zanurkował Wąż. A zanurkował sprawnie i szybko, w zręcznych ruchach przemierzając podwodny śwat. Wciągnął w nozdrza i paszczę porcję wody, badając jej smak i zapach i szukając tego dziwnego wrażenia… Żywa woda! Tego jeszcze nie było. Obca świadomość próbująca badać jego smoczą osobę. Tym razem jednak gad dość dobrowolnie wystawił się na badanie, krzycząc powitanie. Jednocześnie powtarzał je w myślach tak, by jakiekolwiek sondujące go psioniczne moce mogły je odczytać:

- Istoto zamieszkała w Czarnej Wodzie! Oto przed Tobą Dostojny Jadeitowy Wąż, Pan Odmętów, Ten Który Przynosi Deszcz, Opiekun i Obrońca, Bóg Żółtej Rzeki. Jakiekolwiek Twe imię i jakiebądź zamiary, nie godzi się byś skrycie badała mą osobę. Takoż zaprezentuj się i przedstaw, jako i ja nie kryję swej godności!

Cokolwiek inne smoki zobaczyły i poczuły, kosztując wodę, Wąż chciał poznać to samo. Tymczasem posuwistymi zygzakami przemierzył jezioro, starając się wybadać głębokość, strukturę dna, klarowności wody. Wypróbował też swe magiczne moce, by sprawdzić czy tutejsza woda, zgodnie z naturą rzeczy, słucha jego rozkazów. A przede wszystkim usiłował nawiązać kurtuazyjną konwersację z zamieszkującą akwen świadomością.
 
__________________
Jestem Polakiem, mam na to papier i cały system zachowań.
JanPolak jest offline