Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-06-2011, 13:02   #1187
abishai
 
abishai's Avatar
 
Reputacja: 1 abishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputację
Cytat:
Nie chciałbym forsować czatów przeciw Wam wszystkim, ale prosiłbym Was o spróbowanie.
Tammo, zapominasz o jednym... dla części z nas twoja sesja nie jest pierwszą w którą gra. Ba... Ja prowadzę sesje, więc wiem z własnego doświadczenia na temat wad i zalet google.doc, tak samo jak i czatów.
Czaty to nie jest dla mnie nowość i nie muszę ich próbować by wiedzieć jakie mają zalety/wady.
I wiem, że takie umawianie się zwłaszcza na odległy termin, kończy katastrofą. Wiem, bo już parę takich umawiań zaliczyłem.
I dlatego jestem nastawiony negatywnie do czatów, zwłaszcza w obecnej sytuacji.
Skoro nie masz czasu ni możliwości, na częstsze tempo niż 1 post na miesiąc. To jak wyrobisz się z czatami, które wymagają jednak większej aktywności i punktualności? I znajdowania dogodnych terminów.
Nic więc dziwnego, że dla mnie czaty brzmią bardziej jak zaklinanie rzeczywistości, niż próba dostosowania się do obecnych warunków... ale niech ci będzie.
Można spróbować, choć... przy tempie 1 post na miesiąc.
Cytat:
pięć minut tu, dziesięć tam, pół godziny gdzie indziej = znienacka wychodzi cztery dni rozgrywania prostego dialogu.
Cztery dni rozgrywania prostego dialogu w google.doc to całkiem niezłe tempo.
Pozostaje pytanie Jaki czat? Bo jest ich sporo.

Cytat:
Oczywiście, rozumiem, że jest szansa, że rozgrywając takie wątki Wasze postacie uzyskałyby więcej, ale chyba zgodzicie się, że idzie o przyspieszenie i udynamicznienie sesji, a nie rozgrywanie wszystkiego.
Nie wiem... w przypadku wątku ataku i walki na Osę i postać Sakury, dynamika jakoś padła, według mnie. I bynajmniej rozgrywanie mechaniczne tu niewiele pomogło, a wręcz zaszkodziło. Ale to moje zdanie, jako bezstronnego czytelnika. Nie znam całej otoczki kryjącej się za tym i za dziwnym wyborem przerwania posta MG w momencie niezbyt fortunnym.
Natomiast nie uważam, że rozgrywanie mechaniczne walk przyspiesza rozgrywkę, zwłaszcza dużych potyczek. Rozgrywanie mechaniczne jest niezbędne, ale nie jest szybkie.
Zawsze byłem zwolennikiem niewidocznej mechaniki w PBFach...czyli gracz wie, że mechanika jest, ale nie widzi jej podczas sesji. Przesunięcie wpływu mechaniki na rozgrywkę... cóż...na pewno jej nie przyspieszy, ani nie doda dynamiczności.
To również wiem z doświadczenia.
 
__________________
I don't really care what you're going to do. I'm GM not your nanny.

Ostatnio edytowane przez abishai : 27-06-2011 o 13:40. Powód: małe poprawki
abishai jest offline