Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-06-2011, 17:41   #1189
abishai
 
abishai's Avatar
 
Reputacja: 1 abishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputację
Cóż... mnie bardziej chodzi o fakt miejsca w którym przerwano. Ja na twoim miejscu...Obce nie wiedziałbym o czym właściwie pisać, ani o czym decydować.
Generalnie rozgrywać walki można na wiele sposobów. Najkrótszy to rozegranie jej w dwóch fazach. Pierwszej początkowej, a potem drugiej krytycznej.
W początkowej gracz deklaruje działania, na początku "bitwy". A potem jest faza krytyczna, kiedy to już gracz ma jasną sytuację i MG odkrył już wszystkie karty. I gracz może opracować swoją strategię.

Tylko nie wiem czy taki układ sprawdziłby się przy pojedynku Fukurou z Taro, gdzie trudno było wyróżnić fazę krytyczną, gdzie sytuacja w żadnym momencie nie była jasna i klarowna. Nie wiem więc jak te rzuty i uproszczone do mechanicznej rozgrywki walki wyjdą w praktyce. Za to mam złe przeczucia że wyjdą bokiem. Oby to były tylko przeczucia.
 
__________________
I don't really care what you're going to do. I'm GM not your nanny.
abishai jest offline