Wątek: [SF] Vortex
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-06-2011, 10:05   #19
zbik_zbik
 
Reputacja: 1 zbik_zbik ma z czego być dumnyzbik_zbik ma z czego być dumnyzbik_zbik ma z czego być dumnyzbik_zbik ma z czego być dumnyzbik_zbik ma z czego być dumnyzbik_zbik ma z czego być dumnyzbik_zbik ma z czego być dumnyzbik_zbik ma z czego być dumnyzbik_zbik ma z czego być dumnyzbik_zbik ma z czego być dumnyzbik_zbik ma z czego być dumny
2. Tylko taki szczegół, Chrześcijaństwo to odłam od dawnego Judaizmu, Islam prawdopodobnie też, o czym świadczy fakt że Muzułmanie uznają stary testament za natchniony, na nim się zresztą często opierają. Tak więc gdyby punktem wyjściowym był Judaizm, to na poszczególnych planetach mogłyby pojawiać się odłamy (w tym Islam czy różne religie/sekty chrześcijańskie), kluczem musiałoby być uznawanie starego testamentu za natchniony, a proroctwa starotestamentowe można bez problemu uznać za tyczące się Królestwa Niebieskiego. Myślę że ten kierunek będzie dobry, gdyż przeciętnemu polskiemu graczowi łatwiej jest zagrać chrześcijaninem, żydem, czy nawet muzułmaninem, niż wyznawcą Boga Parasurama (hinduski Bóg, jedno z wcieleń Wisznu), o którym nie ma zielonego pojęcia. Mi przynajmniej trudno byłoby grać Hindusem, czy wyznawcą sintoizmu czy taoizmu czyli religi o których wiem tylko podstawowe informacje. Chyba, że wybierzesz sobie np hinduizm, odpowiednie planety przydzielisz konkretnym bogom i zrobisz opisy danych odłamów, czy sposobów kult. Wtedy ktoś czytający opis, ewentualnie jakaś dodatkowa historia o powodzie dlaczego ten bóg pasuje do tej planety itp. będzie mógł się wczuć w klimat i grać taką postacią.
A reszta super, mi się świat na prawdę podoba, choć wiadomo że dużo jeszcze pracy.
 
__________________
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć,
oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć.
zbik_zbik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem