Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-07-2011, 18:41   #2
Yzurmir
 
Yzurmir's Avatar
 
Reputacja: 1 Yzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie coś
Nie podobają mi się osobiście cechy Logika i Kreatywność. To kwestia tego odwiecznego problemu -- jak rozdzielić gracza i jego postać. Nie sądzę, aby ograniczanie pomysłowości gracza rzutami było dobrym rozwiązaniem. To głównie tyczy się zatem kreatywności; logika mogłaby jakoś ujść. Ja zamieniłbym Kreatywność na Pamięć i uzależnił od tej cechy całą wiedzę postaci. Logika z kolei mogłaby służyć do rozstrzygania sytuacji, w których postać musi rozwiązać jakieś zadanie, korzystając z już posiadanych informacji. Np.: jeśli bohaterowie wchodzą w posiadanie listu o zaszyfrowanej treści, to rzut na Pamięć określa, czy znają sposoby złamania kodu, natomiast rzut na Logikę -- czy proces ten im się powiedzie.

Jeśli jednak w twoim świecie istnieje magia, to zamieniłbym Logikę na coś z nią związanego.

Nie rozumiem konceptu stojącego za kwadratami. Jest ich sześć, czy zatem maksymalnie rozwinięta cecha zapewnia tylko jedną kostkę? W ogóle te pola wyglądają raczej niechlujnie (chociaż pozostała część projektu planszy mi się podoba) i myślę, że powinieneś to przedstawić w jakiś inny sposób.

Weź pod uwagę to: jeśli na przykład na wskutek zmęczenia mają być usuwane punkty z cechy, to skąd potem gracz ma wiedzieć, ile ich miał początkowo? Znacznie lepiej byłoby te zmniejszenia cech zapisywać oddzielnie. Na przykład pod rzędem kwadratów znajdowałoby się pole, w którym zapisywałoby się modyfikatory ujemne. W trakcie testu rzucałoby się oddzielnie dla wartości dodatnich i oddzielnie dla wartości ujemnych i odejmowałoby się drugi wynik od pierwszego.

W sumie nie wiem; powinieneś był chyba napisać posta, w którym zawrzesz wszystkie potrzebne informacje.

PS. Podoba mi się jednak pewna odmienność tego systemu.
 
Yzurmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem