Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-07-2011, 15:55   #8
Prabar_Hellimin
 
Reputacja: 1 Prabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znany
Uhm, mam teraz małe zamieszanie z papierami na studia i remontem w domu, także troszkę muszę zaniedbać system. Ale na wieczornych spacerach całkiem dobrze mi się myśli, więc gdy tylko znajdę czas, to spiszę, co wymyślę

Cytat:
Tak to już jest, że testowanej akcji przypisuje się zwykle jakąś trudność. Niezależnie od tego, jakiej kategorii statystykę sprawdza, test trudny (przykładowo) powinien być trudny, łatwy - łatwy, a średni... No dobra, idźmy dalej. W mechanice ta zależność manifestuje się modyfikatorem (liczbowym, kostkowym, jakimkolwiek). Jeżeli statystyki kolejnych kategorii mieszczą się w różnych zakresach (bo to sumy), to rzeczone modyfikatory - jeżeli rozum mnie nie opuścił - również muszą się (jakoś) różnić. A to utrudnia ocenę możliwości postaci.
Muszę to jeszcze przemyśleć. Jeśli chodzi o testy przeciwstawne miałem zamiar przyjąć zasadę, że (standardowo) testować należy te same statystyki, no ale faktycznie, istnieją też inne okoliczności. Zastanowię się jeszcze nad tym.

Cytat:
Swoją drogą statystyki podrzędne względem Autorytetu w aktualnej formie wymykają się trochę mojemu pojmowaniu. Za co one odpowiadają?
Autorytet z jego statystykami podrzędnymi to odpowiednik charyzmy, rozbity na dwie części ze względu na to, że działania z nim związane mogą mieć odmienny charakter. Ludzie mogą się postaci bać, lub po prostu ją lubić. Jedna statystyka będzie odpowiadała za zastraszanie, burzenie morale, wymuszanie, zaś druga za łagodną dyplomację, wsparcie 'duchowe', itp. Masz jeszcze jakieś wątpliwości?
 
__________________
Zasadniczo chciałbym przeprosić za tę manierę, jeśli kogoś ona razi w oczy... ;P
Prabar_Hellimin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem